Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Pozostał spory niedosyt

Wojciech Winnik: Pozostał spory niedosyt

fot. archiwum

Akademicy z Olsztyna pokazali bardzo dobrą siatkówkę. Mało kto spodziewał się podziału punktów w meczu z wicemistrzem Polski. Co zatem pomogło olsztynianom na tyle się zmobilizować, aby postawić czoła ekipie, która była niezaprzeczalnym faworytem?

Nie patrzyliśmy kto jest po drugiej stronie siatki. Takie mamy założenie od trenera i to realizujemy. Na ile wystarcza, to weryfikuje boisko. Staramy się grać swoje. Dzisiaj jest spory niedosyt, bo w naszej grze zabrakło wykończenia. Trzymaliśmy poziom w przyjęciu, bloku, ale zabrakło piłek kończących w pierwszej akcji – komentuje Wojciech Winnik. Siatkarze z Olsztyna mieli teraz dłuższą przerwę między meczami. Jak widać wykorzystali ją. – Pracowaliśmy nad każdym elementem, ale przede wszystkim nad siłą. Chcieliśmy naładować akumulatory, bo teraz nie będzie już takiej pauzy. Staraliśmy się grać swoją siatkówkę. W tym spotkaniu wystarczyło jej tylko na jeden punkt. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach wystarczy na dwa może trzy punkty, bybyła wygrana – kończy atakujący z Olsztyna.

Winnikowi wtóruje drugi atakujący, Tomasz Józefacki.To był dla nas dobry okres, żeby ciężej popracować. Jak widać to zaowocowało. Nasza gra wygląda coraz lepiej, ale mam nadzieję, że to jednak nie było wszystko na co nas stać. Było jednak widać różnicę między pierwszymi dwoma, a kolejnymi setami. – Tak się mówi, że jeśli wygra się jednego, czy drugiego seta gładko, to trzeci też powinien być łatwy. Resovia nie złożyła broni. Zaczęła popełniać mniej błędów, my zagraliśmy bardziej asekuracyjnie i stąd ten mecz do końca już był bardziej wyrównany. Jesteśmy zadowoleni ze swojej gry i postawy – podsumował Tomasz Józefacki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved