Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: To była próba charakterów

Wojciech Grzyb: To była próba charakterów

fot. archiwum

Wojciech Grzyb zdecydowanie zasługuje na szacunek kibiców AZS Olsztyn. Wczoraj, mimo tego, że Resovia Rzeszów wygrała mecz z akademikami z Olsztyna, popularny „Grzybek" został wspaniale przyjęty przez kibiców. Po meczu wracał z masą prezentów od znajomych i fanów.

Zacznijmy od meczu… Kiepskie dwa sety w Waszym wykonaniu, udało Wam się podnieść i ostatecznie wygraliście…

Wojciech Grzyb:Myślę, że doskonale to ująłeś (śmiech). Fajnie, że udało nam się zwyciężyć. To była próba charakterów, gdzie przełamaliśmy dużą niemoc. Nie mogliśmy zaszkodzić Olsztynowi w dwóch pierwszych setach żadnym naszym elementem. Pomimo straty punktu jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać to spotkanie. Cały czas wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie zwyciężyć i myślę, że to zaprocentowało.

A Tobie było ciężko atakować piłkę w boisko AZS? Na pewno masz ogromny sentyment do tego klubu…Troszeczkę ciężko. Myślę, że nie było to moje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Zagrałem średnio, a chciałem o wiele lepiej. Przede wszystkim warto było się dobrze zaprezentować przed moją „starą", jak i „nową" publicznością, która przyjechała na ten mecz z Rzeszowa. Jestem przekonany, że w następnym meczu zagram lepiej.

Z Resovią pierwszy raz zagrasz również w Lidze Mistrzów…

Zawsze chciałem zagrać w tym turnieju. Mamy bardzo wyrównaną grupę. Drużyny prezentują podobny poziom do naszego i będziemy wychodzić na każdy mecz tylko po to, żeby zwyciężyć. Naszym celem jest wyjście z grupy.

Mimo tego, że nie grasz już w Olsztynie możesz się poczuć dzięki kibicom jak w domu…

Do tej pory zdarzały się różne przywitania byłych zawodników w Olsztynie, więc trochę się tego obawiałem. Nie wiedziałem jak to będzie. Jednak doszły mnie przecieki, że będzie to bardzo miło i fajnie zorganizowane. W zasadzie nie miałem podstaw, żeby sądzić, że będzie źle. Jednak zawsze jakaś taka wątpliwość pozostaje.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved