Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sowała i Brzostek w czwórce turnieju w Chinach

Sowała i Brzostek w czwórce turnieju w Chinach

fot. archiwum

Już na samym początku okresu przygotowawczego Karolina Sowała i Monika Brzostek otrzymały zaproszenie na towarzyski turniej do Chin. Wiedzie im się całkiem nieźle, po kilku rozegranych meczach zakwalifikowały się do najlepszej czwórki turnieju.

W turnieju rozlosowano cztery grupy. Polski trafiły na Chinki Jin JQ/Zhang Xi oraz Udumchavee/Radarong z Tajlandii. Sowała i Brzostek pokonały Tajki do 19 i 14, jednak uległy gospodyniom turnieju, do 20 i 18. – Jesteśmy dopiero na początku sezonu przygotowawczego – relacjonuje Strefie Siatkówki popularna „Kaja". – Jak na ten czas, oba mecze zagrałyśmy kapitalnie – dodaje.

Po tym meczu nasze zawodniczki w ćwierćfinale podejmowały Kusano/Ozaki z Japonii. Mistrzynie Polski pokonały siatkarki z kraju wiśni i zakwalifikowały się do półfinały turnieju. Na tym szczeblu rozgrywek na Sowałę i Brzostek czekają Ukolova i Bratkova z Rosji. Mecz odbędzie się o godzinie 20.00 czasu miejscowego.

Jeśli chodzi o organizację turnieju, to jest ona wyśmienita – opowiada z Chin Karolina Sowała.Możemy poczuć się lepiej, niż na World Tourach. Każda para ma niemal własnego przewodnika – śmieje się. Nasze dziewczyny mają jednak problem z aklimatyzacją w Chinach. – Jestem bardzo senna – mówi Sowała. – Śpię po 16 godzin, a wciąż chodzę niewyspana.Miejmy nadzieję, że nasze reprezentantki znajdą siły na półfinał z Rosją i wygrają. Trzymamy kciuki za plażowiczki. O kolejnych meczach będziemy na bieżąco informować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved