Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Beniaminek poległ w Kędzierzynie-Koźlu

PlusLiga: Beniaminek poległ w Kędzierzynie-Koźlu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miała większych problemów w meczu z Siatkarzem Wieluń i pewnie rozbiła beniaminka ligi 3:0. Kolejnym przeciwnikiem kędzierzyńskich siatkarzy będzie za tydzień Domex Tytan AZS Częstochowa.

Od początku pierwszego seta przeważali gospodarze, po blokach na Sarneckim i Wołoszu prowadzili 5:0. O czas poprosił wtedy trener Dacewicz. Po czasie zagrywkę w aut posłał Michal Masny i goście zdobyli swój pierwszy punkt. W kolejnych akcjach ZAKSA powiększała swoją przewagę. Marcin Nowak został zatrzymany na środku i na pierwszej przerwie technicznej zawodnicy z Kędzierzyna prowadzili 8:2. Po przerwie mocną zagrywką popisywał się Jakub Jarosz, zdobywając dwa punkty bezpośrednio z zagrywki (11:3). Trener Dacewicz przeprowadził trzy zmiany, na parkiet weszli: Michał Błoński, Marcin Lubiejewski i Bartłomiej Matejczyk. Zmiany nie zmieniły jednak obrazu gry Siatkarza. Po silnym ataku Jarosza piłka odbiła się od rąk Nowaka i wróciła na stronę ZAKSY spadając za końcową linią boiska (16:4) Seta zakończył blok Masnego i Gladyra na Macieju Wołoszu (25:11)

W drugim secie trener Dacewicz pozostawił na boisku wprowadzonych w trakcie pierwszej partii zawodników. Na początku toczyła się wyrównana walka. W zespole gospodarzy nie do zatrzymania był Jakub Jarosz, który kończył ataki z każdej pozycji, grę gości swoimi atakami ożywił natomiast Michał Błoński. Po ataku Sammelvuo z drugiej linii ZAKSA prowadziła na przerwie technicznej 8:6. Kolejne akcje to walka punkt za punkt, po stronie Kędzierzyna w dalszym ciągu popisowa gra Jarosza, który zaprezentował całą gamę ataków, od sprytnych kiwek po atomowe uderzenia (16:13). Końcówka należała ponownie do gospodarzy, Robert Szczerbaniuk pocelował szybującą zagrywką Marcina Krysia i przy stanie 20:15 trener Dacewicz poprosił do siebie zawodników na przerwę. Klasyczna podwójna zmiana w zespole Siatkarza nie odmieniła już losów seta. Mikołaj Sarnecki posłał zagrywkę w aut i set skończył się wynikiem 25:19.

Początek trzeciego seta to wyrównana gra po obu stronach siatki. Marcin Nowak spektakularnym blokiem zatrzymał na środku Jurija Gladyra i doprowadził do remisu 5:5. Dwie kolejne zepsute zagrywki Siatkarza spowodowały, że na pierwszej przewie technicznej ZAKSA prowadziła 8:6. Do pojedynku na efektowność bloku włączył się Jakub Jarosz, który zatrzymał pojedynczym blokiem Marcina Lubiejewskiego (11:7). Skończona kontra Błońskiego i blok Nowaka na Sammelvuo sprawiły, że z przewagi ZAKSY pozostał już tylko punkt, więc o czas poprosił trener Stelmach (14:13). Po bloku Zajdera na Ruciaku na tablicy wyników pojawił się remis 15:15. Najdłuższą, bardzo zaciętą akcję meczu atakiem z szóstej strefy zakończył Jakub Jarosz (16:15). Ta akcja dodała pewności siatkarzom ZAKSY, którzy po ataku Szczerbaniuka z krótkiej prowadzili 19:16. O czas poprosił trener Dacewicz. Bardziej doświadczeni zawodnicy z Kędzierzyna nie pozwolili jednak podnieść się zawodnikom Siatkarza i spokojnie wygrali seta 25:20.

Z braterskiego pojedynku zwycięsko wyszedł starszy z braci Stelmachów. MVP spotkania został Jakub Jarosz, który był nie do zatrzymania dla zawodników Siatkarza, zdobył w meczu 26 punktów. Zespół Siatkarza miał duże problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki, przez co rozgrywający nie mogli za często korzystać z Marcina Nowaka, który w poprzednich spotkaniach był bardzo skuteczny w ataku. Wielunianie mieli także problem z zagrywką, którą zawsze odrzucali przeciwników od siatki i ustawiali skuteczny blok. W Siatkarzu wyróżnić można jedynie Michała Błońskiego, który wszedł na parkiet z kwadratu dla rezerwowych i był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Siatkarz Wieluń 3:0
(25:11, 25:19, 25:20)

ZAKSA: Masny, Jarosz (26), Sammelvuo (11), Gladyr (7), Szczerbaniuk (4), Ruciak (8) i Mierzejewski (libero)

Siatkarz: Sarnecki (1), Stelmach, Wołosz (6), Zajder (4), Kordysz, Nowak (9), Kryś (libero) oraz Lubiejewski (2), Matejczyk i Błoński (9)