Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Wiemy, że możemy grać lepiej

Piotr Gruszka: Wiemy, że możemy grać lepiej

fot. archiwum

W przegranym meczu z mistrzami Polski Piotr Gruszka zastapił na pozycji atakującego nieobecnego Grzegorza Szymańskiego. Mimo to bydgoszczanie dość gładko przegrali. - Walczymy cały czas o czwórkę - zapowiada reprezentant Polski.

Piotr Gruszka borykał się ostatnimi czasy z kontuzją. Jednak z jego noga jest już lepiej, a meczu z mistrzami Polski zawodnik nie chciał odpuścić. – To była trochę "wyższa półka". Czuję się dobrze i trenuję powiedzmy normalnie. Dużo pracuję na siłowni, bo tą nogę trzeba wzmocnić. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli już niedługo o tym rozmawiać – mówi zawodnik.

Delecta w meczu ze Skra wystąpiła bez swojego nominalnego atakującego, Grzegorza Szymańskiego. Na jego pozycji zagrał właśnie Piotr Gruszka, dla którego gra w ataku nie jest nowością. – Widać, że to dziś nie wypaliło. Dziś dowiedzieliśmy się, że Grzesiek Szymański nie będzie mógł zagrać. Nie mieliśmy dziś punktu zaczepienia. Skra pokazała klasę i zagrała taktycznie bardzo dobrze. My graliśmy zrywami, trochę zablokowaliśmy, gdzieś tam kontrę skończyliśmy, a Skra grała bardzo dobrze w kontratakach – twierdzi mistrz Europy.

Mimo porażki bydgoszczanie pozostali na fotelu lidera PlusLigi. – To nie jest najważniejsze, czy będziemy na pozycji lidera. Musimy się skupić przede wszystkim na tym, żeby grać to, co chcemy. Dziś tak nie zagraliśmy, wiemy, że możemy grać lepiej.  Ważne, żeby w dyspozycji był cały zespół, bo wtedy jest większe pole manewru. Walczymy cały czas o czwórkę – zapowiada Piotr Gruszka. – Jeżeli wyciągniemy odpowiednie wnioski z tego meczu, to z tymi lepszymi przeciwnikami możemy zagrać bić się jak równy z równym.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved