Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Musimy grać tym, co mamy

Jacek Nawrocki: Musimy grać tym, co mamy

fot. archiwum

Trener mistrzów Polski ma niemały ból głowy. Do kontuzjowanych Michała Winiarskiego, Jakuba Novotnego dołączyli Miguel Falasca i przeziębiony Michał Bąkiewicz. Wciąż nie w pełni sił jest Stephane Antiga, do szóstki wraca za to Mariusz Wlazły.

O tych wszystkich problemach musimy jak najszybciej zapomnieć. Im dłużej będziemy je rozpamiętywać, tym trudniejsza sytuacja dla nas. To nie jest czas na to, by się skupiać na problemach, musimy je rozwiązywać i grać tym, co mamy – twierdzi Jacek Nawrocki, któremu mimo silnego składu osobowego Skry nie ma czego zazdrościć. Skompletowanie optymalnej szóstki na mecz ligowy z Delecta nie było łatwe.

Mamy kłopoty z Miguelem Falascą, który ma krwiaka na mięśniu czworogłowym. Dlatego musimy na niego bardzo uważać, z Delectą w pierwszej szóstce wyjdzie Maciek Dobrowolski. Środkowi są na szczęście zdrowi. W ataku z Delectą będzie mógł już po raz pierwszy od początku meczu wystąpić Mariusz Wlazły. Michał Winiarski wraca do treningów, ale nie może atakować – na razie jest przydatny tylko w defensywie. Wczoraj dotknęło nas kolejne osłabienie – choroba Michała Bąkiewicza. Nie jest w stanie trenować ani grać – jest po prostu przeziębiony – relacjonuje wiadomości z bełchatowskiego zespołu Nawrocki.

By uniknąć w przyszłości urazów i przemęczenia zawodników, reprezentanci Polski dostana w grudniu tydzień urlopu. Mimo napiętego terminarza już po meczu w Bydgoszczy wolne dostaną Piotr Gacek i Daniel Pliński. Tego pierwszego na pozycji libero w pierwszym meczu Ligi Mistrzów ma zastąpić Michał Winiarski. Na środku siatki obok Marcina Możdżonka pojawi się Radosław Wnuk. Na urlopy czekają jeszcze Możdzonek, Bartosz Kurek i Michał Bakiewicz, który najpierw musi wyzdrowieć.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved