Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Radomianki chcą zdobyć trzy punkty

II liga: Radomianki chcą zdobyć trzy punkty

fot. archiwum

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Szóstką Biłgoraj, w kolejce inaugurującej rundę rewanżową w II lidze siatkarek, w radomskim zespole panuje znakomita atmosfera. Trener Krzysztof Białczak tonuje jednak przedmeczowe nastroje.

Przez niemal cały tydzień, w czasie zajęć trener przestrzegał zespół przed hurraoptymizmem – przyznaje Krzysztof Białczak, drugi trener radomianek. – Sezon trwa, trzeba szanować każdego z rywali i w każdym spotkaniu być tak zmotywowanym, jak przeciwko Szóstce. Żaden mecz, z nawet najsłabszym zespołem nie wygra się sam. Trzeba zwycięstwo wywalczyć.

W pierwszej rundzie, w Legionowie radomianki wygrały 3:1. Zdaniem Białczaka, było to pewne, ale wcale nie łatwe zwycięstwo.

W sobotę musimy wyjść na boisko i ponownie udowodnić swoją wyższość – mówi. – A zespół Salosu ma duży potencjał i na pewno jest groźnym przeciwnikiem.Najbliższe rywalki "akademiczek" to beniaminek II ligi. W swoich szeregach mają doświadczoną rozgrywającą, Luizę Jarocką, która występowała w pierwszoligowej Legionovii Legionowo. Jedną z podstawowych zawodniczek jest była przyjmująca warszawskich drużyn, Uniwersytetu Warszawa i AZS AWF, Magdalena Słodnik.

Decydujące znaczenie będzie miała zagrywka – ocenia Białczak.Jeśli zdołamy odrzucić rywalki od siatki, ich ataki nie będą tak groźne. Wtedy będziemy mogli próbować zdobywać punkty blokiem lub bronić i wyprowadzać kontrataki.

Radomianki wystąpią w najmocniejszym składzie. Przez ostatnie dni nie trenowała jedynie Sandra Duma. Pozostałe zawodniczki są do dyspozycji szkoleniowca.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved