Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS UAM Poznań wykonał połowę planu na weekend

II liga M: AZS UAM Poznań wykonał połowę planu na weekend

Plan zespołu AZS UAM Poznań na ten weekend jest jasny: dopisać do tabeli sześć punktów. Połowa już została wykonana, bo poznaniacy pokonali Oriona Sulechów 3:1. Jutro przeciwnikiem będzie ostatnia w tabeli drużyna Czarnych Pruszcz Gdański.

Dlaczego akademicy ze stolicy Wielkopolski rozgrywają dwa mecze w ten weekend? Ponieważ odrabiają zaległości. W poprzedniej serii przełożono bowiem ich starcie z ekipą z Pruszcza Gdańskiego, bo rywale rozchorowali się. Dzisiaj natomiast zgodnie z terminarzem poznaniacy w hali przy ulicy Młyńskiej rywalizowali z Orionem Sulechów.

Gospodarze wygrali 3:1. – Tak naprawdę to spotkanie powinno zakończyć się naszą wygraną bez straty seta – komentuje grający trener AZS UAM Damian Lisiecki, który w poprzednim meczu nie wyszedł w szóstce. Teraz natomiast pojawił się w podstawowym składzie w miejsce Jakuba Szcześniewskiego. Była to jedyna zmiana w składzie w porównaniu z wyjazdową wygraną nad Treflem II Gdańsk. – Orion wygrał drugiego seta tylko i wyłącznie dlatego, że my zbytnio się zdekoncentrowaliśmy. Pierwsza partia została wgrana łatwo i po prostu uwierzyliśmy, że wszystko pójdzie łatwo. Ten brak koncentracji spowodował, że zaszwakowały tak naprawdę wszystkie element w naszej grze. Od zagrywki, przez przyjęcia, po atak – opowiada Lisiecki.

Sytuacja jednak bardzo szybko wróciła do normy. W trzecim i czwartym secie poznaniacy już nie pozostawili rywalowi żadnych wątpliwości. Mieli wtedy wyraźną przewagę punktową i mimo wszystko pewnie sięgnęli po trzy punkty. – To było na pewno nasze zasłużone zwycięstwo – mówi trener trzeciego zespołu w tabeli. Ponieważ Grześki-Hellena Kalisz przegrały, po odrobieniu jutro zaległości AZS UAM może zbliżyć się do rywala z tego samego regionu na trzy punkty. Jest na to duża szansa, bo rywal wydaje się słabszy niż ten dzisiejszy. – Teoretycznie tak rzeczywiście jest. Powtarzam jednak, że potrzebna jest nieco ponad godzina koncentracji i powinno być dobrze – kończy Lisiecki.

AZS UAM Poznań – Orion Sulechów 3:1
(25:15, 21:25, 25:20, 25:14)

AZS UAM: Lisiecki, Janas, Kucharski, Skrok, Małka, Karolkiewicz, Śmietana (libero) oraz Szcześniewski, Borek, Grabowski, Radomski.