Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Politechnika Radomska kontynuuje serię zwycięstw

II liga K: Politechnika Radomska kontynuuje serię zwycięstw

fot. archiwum

Siatkarki Politechniki Radomskiej podtrzymały serię zwycięstw w rozgrywkach II ligi. Podopieczne Aleksandra Klimczyka pokonały Salos Legionowo w trzech setach. Przyjezdne jedynie w ostatniej partii sprawiły problemy akademiczkom.

Na początku premierowej odsłony kibice mogli oglądać w miarę wyrównaną walkę. Przy stanie 12:11 nastąpił przełom. Już po chwili na tablicy widniał wynik 17:12 dla gospodyń. Radomianki pewnie "dowiozły" prowadzenie do końca i wygrały seta do 19.

Druga partia rozpoczęła się po myśli akademiczek. Na prowadzenie 2:0 zespół wyprowadziła Iwona Lachowska, która zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Siatkarki z Legionowa grały bardzo niedokładnie, często dostarczały piłkę na stronę przeciwniczek za darmo, bez podejmowania próby ataku. Sporo piłek posyłały również w aut. Z kolei radomiankom dopisywało szczęście. Pod koniec partii trener Aleksander Klimczyk dał odpocząć podstawowym zawodniczkom. Jednak zmiany wprowadzone przez szkoleniowca Politechniki przyczyniły się do utraty kilku punktów. Na szczęście na 23:14 asem serwisowym popisała się Iwona Pasieczna. Partię zakończył atak ze środka Karoliny Jaroszek.

Na początku trzeciej odsłony radomianki również zdobyły punkt z serwisu, tym razem za sprawą Iwony Lachowskiej. Przy stanie 4:4 przyjezdne wygrały długą wymianę i wydawać by się mogło, że w szeregach drużyny z Legionowa nastąpi przełom. Jednakże Politechnika już po chwili zdobyła sześć punktów w jednym ustawieniu, za sprawą m.in. dobrych zagrywek Joanny Walczak. Salos nie zamierzał odpuścić. Dwukrotnie zawodniczki Aleksandra Miętka niwelowały straty do jednego "oczka" (12:11 i 16:15), a nawet udało się im doprowadzić do remisu po 18. Gdy akademiczki prowadziły czterema punktami przy piłce setowej, wydawało się, że nie będą miały one jakichkolwiek problemów z zakończeniem spotkania. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 26:24. – Ważne, że wygrałyśmy za trzy punkty – podkreśliła Walczak.Autorzy: Agata Kołacz/Piotr K. Dobrowolski – SportRadom.pl

AZS Politechnika Radomska – Salos Legionowo 3:0

(25:17, 25:19, 26:24)

Składy zespołów:
AZS: Karbowska, Lachowska, Kucharska, Pasieczna, Walczak, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz A. Dobosz, Rzeźnik, Cieplak, Nadziałek i Arbuckle
Salos: Jarocka, Marchewka, Jonak, Słodownik, Bronisz, Piekut, Rowińska (libero) oraz Sidorowska, Jankowska i Dąbrowska

Zobacz również:

Wyniki 11. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved