Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Derby Krakowa tuż, tuż…

II liga: Derby Krakowa tuż, tuż…

fot. archiwum

Kraków będzie świadkiem kolejnego starcia derbowego. Po pojedynku piłkarzy Wisły i Cracovii czas na zmagania siatkarskie, w których zagrają AZS Politechnika Krakowska i KS Wanda. Starcie to, mimo, iż tylko II-ligowe zapowiada się równie emocjonująco.

Nie będą to pierwsze siatkarskie derby Krakowa w obecnym sezonie. Pierwszy mecz o dominację w Małopolsce drużyny stoczyły ze sobą na początku października. Po bardzo emocjonujących zawodach, godnych krakowskich siatkarskich derbów, AZS Politechnika Krakowska pokonała zespół KS Wanda Kraków 3:2. „Akademicy" wygrywając dwa pierwsze sety i prowadząc przez większą część trzeciego mieli szansę na trzy punkty, jednak dzięki ambitnej i walecznej postawie nowohuckich siatkarzy doszło do tie-break’a. Dopiero w nim siatkarze Marka Fornala udowodnili swoją wyższość nad drużyną przeciwną.

Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie wyniki obydwu drużyn, za faworyta sobotniego meczu należałoby uznać drużynę "Inżynierów". Zespół AZS-u wygrał dwa ostatnie spotkania z STS Skarżysko Kamienna i AKS Resovią II Rzeszów odpowiednio 3:0 i 3:2. Zwłaszcza to drugie zwycięstwo wydaje się być cenne z racji wzmocnienia drużyny z Rzeszowa zawodnikami na co dzień grającymi w PlusLidze, która wówczas pauzowała.

Drużyna Wandy z kolei dwa ostatnie pojedynki nie może zaliczyć do udanych. Obydwa bowiem przegrała w stosunku 1:3, a jej przeciwnikami były AZS Rafako Racibórz i Błękitni Ropczyce. Czyżby po dobrej pierwszej części sezonu zespół Grzegorza Silczuka złapał zadyszkę? Być może. Nie należy jednak zapominać, że derby rządzą się własnymi prawami i nierzadko dochodzi w nich do niespodzianek.W zespole z Nowej Huty gra trzech byłych zawodników Politechniki Krakowskiej: Marcin Kapuśniak (rozgrywający), Mateusz Mrozowski (libero) i Rafał Poprawa (środkowy), którzy z pewnością będą chcieli udowodnić, że niesłusznie z ich usług przy Kamiennej zrezygnowano. Na korzyść zespołu Politechniki przemawia fakt rozgrywania meczu we własnej hali, gdzie przy gorącym dopingu kibiców siatkarze AZSu nie przegrali jeszcze żadnego meczu w tym sezonie. Teraz również zapowiadają walkę o kolejne trzy punkty.

Autorem tekstu jest Jacek Pękala

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved