Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trwa zwycięska passa Avii

I liga M: Trwa zwycięska passa Avii

Siatkarze Avii Świdnik kontynuują pasmo zwycięstw. Po trzech kolejnych wygranych bez straty seta, tym razem pokonali Energetyka Jaworzno 3:1. To już czwarty z rzędu komplet punktów wywalczony przez zawodników Krzysztofa Lemieszka.

W zespole gości zagrali dwaj zawodnicy w przeszłości związani ze świdnickim zespołem: Maciej Rzędzicki, wychowanek Avii i Jakub Kazimierski, który występował w mieście helikopterów na pozycji środkowego bloku. Szczególnie ten drugi zaprezentował się dobrze przed świdnicką publicznością, notując na swoim koncie kilka asów serwisowych i efektownych ataków ze środka.

Pierwszy set to szybko uzyskana przewaga przez gospodarzy, głównie za sprawą dobrych ataków Dominika Wójcickiego i Wojciecha Pawłowskiego. Jednak przewaga Avii nie trwała długo. Równie szybko goście wyrównali, a następnie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Bardzo dobrze w ataku prezentował się Adam Kurian, który atakował na pełnym zasięgu. Avia jednak grała ambitnie do końca broniąc kolejne trzy piłki setowe (dwa bloki Adama Michalskiego i atak Wójcickiego). To wystarczyło, aby zniwelować przewagę Energetyka do dwóch punktów. Set zakończył się wygraną przyjezdnych do 23.

Druga partia była niezwykle zacięta i skończyła się wynikiem 29:27 dla gospodarzy, choć Energetyk prowadził w końcówce 23:22. Dobrze jednak zagrał Wójcicki, do którego Łukasz Makowski kierował niemal wszystkie piłki. Nieźle w odbiorze i obronie radził sobie też Mariusz Kowalski. Energetyk obronił cztery kolejne piłki setowe, dopiero skutecznie postawiony blok Michalskiego do spółki z Makowskim przyniósł świdniczanom upragnione zwycięstwo.

Trzecia partia miała podobny przebieg do drugiej. Ponownie niemal cały czas prowadzili goście, ale końcówka należała zdecydowanie do Avii. Przy stanie 22:23 skuteczny blok postawił Michalski, a następnie asową zagrywką popisał się Wójcicki. Punkt dający zwycięstwo w trzecim secie Avia zapisała na swoim koncie po autowym ataku Kuriana.

Porażka w trzeciej odsłonie podcięła skrzydła przyjezdnym, którzy w czwartej partii byli tylko tłem dla zawodników Lemieszka. Świdniczanie szybko powiększyli prowadzenie do pięciu punktów i utrzymali je do końca seta. Ostatni punkt zdobył Jakub Guz.

Avia Świdnik – Energetyk Jaworzno 3:1
(23:25, 29:27, 25:23, 25:20)

Avia: Makowski, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Grabarczyk i Jaskulski
Energetyk: Antosik, Skrzypiński, Nowak, Kaźmierski, Kurian, Gorzewski, Rzędzicki (libero) oraz Syguła i Szopa