Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Energetycy powalczą w Świdniku o kolejne punkty

I liga M: Energetycy powalczą w Świdniku o kolejne punkty

fot. archiwum

Z dużymi nadziejami przyjechali do Świdnika siatkarze MCKiS-u PKE Energetyka Jaworzno. W sobotnie, późne popołudnie podopieczni Jacka Sowy będą chcieli udowodnić, że zwycięstwo w zeszłym tygodniu z BBTS-em Bielsko-Biała nie było dziełem przypadku.

Po zmianach w sztabie szkoleniowym śląskiego pierwszoligowca w końcu coś drgnęło. Przed tygodniem „Energetycy" odnieśli bardzo cenne zwycięstwo nad BBTS-em Bielsko-Biała. Dzisiaj czeka ich kolejna, trudna przeprawa. W Świdniku zmierzą się z miejscową Avią, która po nie najlepszym początku ligi radzi sobie coraz lepiej. Podopieczni Krzysztofa Lemieszka wygrali ostatnie trzy spotkania, nie tracąc w nich nawet seta. – W Świdniku zagramy na bardzo trudnym terenie. Łatwo w tym meczu nie będzie, gdyż Avia zaczęła się odbudowywać, jednak będziemy chcieli wywieźć stąd jakieś punkty – zapowiada trener jaworznian, Jacek Sowa.

W Świdniku zawsze dobrze nam się grało, mimo, iż to bardzo trudny teren. Tym razem też chcemy zagrać dobre spotkanie. Jak w każdym meczu będziemy walczyli o ligowe punkty – wtóruje trenerowi środkowy Energetyka, Jarosław Tepling.Ostatnie zwycięstwo z Bielskiem bardzo nas podbudowało. Na treningach ciężko pracujemy i liczymy, że ta praca zaczyna procentować i, że rozpoczynamy masz w górę tabeli – dodaje. Jak podkreślają podopieczni Jacka Sowy, motywacji im nie brakuje, jednak trener ostrożnie wypowiada się na temat najbliższych rywali. – Liga jest tak wyrównana, że każdy z każdym może wygrać, niezależnie od tego czy gra się u siebie czy na wyjeździe. Czasami dyspozycja dnia jednego, dwóch zawodników potrafi przechylić szalę zwycięstwa. W tej chwili nie można nikogo lekceważyć. Spotkania, które do końca rundy gramy u siebie, czyli z Nysą i Gorzowem chcemy wygrać, a w meczach wyjazdowych będziemy walczyli o punkty – mówi Jacek Sowa.

W ostatnim tygodniu na testach w Jaworznie przebywał Toru Uesugi, Japończyk, który ostatni sezon spędził w norweskim NBK Dreamers. W zespole „Energetycznych" był przymierzany na pozycję libero. Uesugi nie spełniał jednak oczekiwań klubu w związku z czym w meczu z Avią na libero zagra najprawdopodobniej Maciej Rzędzicki.



źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved