Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS lepszy od beniaminka z Suwałk

I liga M: BBTS lepszy od beniaminka z Suwałk

Nie było niespodzianki pod Beskidami. Podopieczni Przemysława Michalczyka, dzięki wygranej 3:1 nad beniaminkiem I ligi mężczyzn, Ślepskiem Suwałki, dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. W następnej kolejce zmierzą się w Szczecinie z Morzem.

Od początku meczu po obu stronach siatki było sporo błędów, głównie w polu zagrywki. Szybciej nerwy opanowali goście, którzy po skutecznym bloku na Bartłomieju Jajszczaku odskoczyli na cztery punkty – 17:13. Wówczas też trener miejscowych zdecydował się na wpuszczenie na parkiet Kamila Gutkowskiego w miejsce Johna Dekkera i gra BBTS-u wyraźnie ożywiła się. Ekipa z Suwałki prowadziła 23:20, ale świetna postawa bielszczan w końcówce umożliwiła im odrobienie strat i przełamanie oporu przeciwnika.

Drugi set od pierwszych akcji zdominowali zawodnicy Ślepska i już przy stanie 6:3 szkoleniowiec gospodarzy poprosił o przerwę. W tym fragmencie meczu bielski zespół zagrał zbyt bojaźliwie, a przyjezdni nie mieli kłopotów z gromadzeniem kolejnych „oczek".

Role odwróciły się w trzeciej partii. BBTS skorzystał z wielu błędów rywali i również odskoczył we wstępnej fazie tej odsłony. Goście stracili ochotę do walki, a po bielskiej stronie siatki brylował atakujący Marcin Owczarski.

Zacięta walka w czwartym secie trwała do stanu 12:11 dla bielszczan. Wówczas w polu serwisowym pojawił się Owczarski, a BBTS powiększył dystans – 18:12. Zrezygnowani suwałczanie nie mieli już ochoty do niwelowania strat i miejscowi bez większych trudności zwieńczyli dzieło.

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Suwałki 3:1
(26:24, 19:25, 25:17, 25:20)