Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Obawialiśmy się tego meczu

Bartosz Kurek: Obawialiśmy się tego meczu

fot. archiwum

Siatkarze Skry Bełchatów pokonali w Bydgoszczy Delectę, a doskonałą formą imponował wybrany najlepszym zawodnikiem meczu Bartosz Kurek. - Jeśli zagramy niezły mecz, to możemy wygrać z każdym - twierdzi przyjmujący mistrza Polski.

Coraz częściej w kontekście Skry Bełchatów mówi się nie o sukcesach sportowych, a o kontuzjach i problemach zdrowotnych zawodników. Te na szczęście omijają Bartosza Kurka, który jeśli narzeka na zmęczenie, to… psychiczne. – Ze zdrowiem nie mam najmniejszych problemów, żadnych bólów mięśni. Powoli jednak przychodzi takie znużenie. Na szczęście trener Nawrocki ustalił teraz na najbliższe miesiące cykl takich lżejszych treningów, żebyśmy naprawdę odpoczęli – twierdzi zawodnik. – Dla mnie odpoczynek fizyczny nie jest tak istotne, ważniejsza jest psychika, by odpocząć trochę od sali może.

Do Bydgoszczy bełchatowianie jechali w roli faworytów, jednak nie lekceważyli faktu, że przyjdzie im zagrać z aktualnym liderem PlusLigi. – Obawialiśmy się tego meczu bardzo. Trenowaliśmy dwa razy w tym składzie, w jakim dziś wyszliśmy i sami nie wiedzieliśmy, na co nas będzie stać. Nerwowy początek, dobrze, że udało nam się parę akcji i rozstrzygnęliśmy go na swoją korzyść – twierdzi Kurek.

Przed Skrą teraz pierwszy mecz w Lidze Mistrzów. Już w środę zmierza się w Hiszpanii z Cai Tuerel. Oczekiwania kibiców są duże, wszyscy liczą na to, ze mistrzowie Polski zagrają w Final Four tych prestiżowych rozgrywek. – Znam jednego Hiszpana osobiście i jeśli jego rodacy z tej drużyny będą walczyć tak jak on, to czeka nas naprawdę ciężkie zadanie. Ja mogę obiecać, że wyjdziemy i damy z siebie wszystko. Zobaczymy, na co nas będzie stać tego dnia. Jeśli zagramy niezły mecz, to możemy wygrać z każdym – twierdzi Bartosz Kurek.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved