Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolejne zwycięstwo Lube Banca Macerata

Serie A: Kolejne zwycięstwo Lube Banca Macerata

Kolejne ligowe zwycięstwo zapisała na swoje konto drużyna Sebastiana Świderskiego Lube Banca Macerata. W wyjazdowym meczu z Prisma Taranto podopieczni Ferdinando de Giorgi pokonali swojego rywala 3:1 i zainkasowali komplet trzech punktów.

Nie było to jednak łatwe spotkanie dla kolegów Sebastiana Świderskiego, którzy nie da się ukryć, byli faworytami spotkania. Gospodarze postawili Lube Banca naprawdę trudne warunki. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni wygrywając do 21. Drugą partię zwycięsko zakończyli siatkarze z Taranto pewnie wygrywając do 16. W trzecim secie w podobnym stosunku zwyciężyła ekipa z Maceraty. Najwięcej emocji dostarczyła jednak czwarta odsłona, którą po grze na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli goście i tym samym zainkasowali trzy ligowe punkty.

Sebastian Świderski w dalszym ciągu dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa i nie wystąpił w tym meczu.

W szeregach ekipy z Taranto najwięcej punktów zdobył Rodrigo Pinto Rivaldo, który zapisał na swoje konto piętnaście oczek. Dzielnie wspierał go Ceber de Oliveira, który zdobył dwanaście punktów.

Dla drużyny z Maceraty najwięcej punktował MVP spotkania Igor Omrcen, który zdobył 24 punkty. Największe wsparcie miał ze strony Alberto Cissoli, którzy dorzucił piętnaście oczek.

Po tym spotkaniu ekipa z Maceraty zajmuje w ligowej tabeli piąte miejsce z dorobkiem 22 punktów tracąc zaledwie dwa oczka do wicelidera z Cuneo, z którym zmierzy się już w najbliższą niedzielę. Taranto jest sklasyfikowane na jedenastej pozycji.

Prisma Taranto- Lube Banca Macerata 3:1
(21:25, 25:16, 16:25, 24:26)

Prisma Taranto: Cleber (12), Cozzi (8), Sucho(4), Elia(4), Rivaldo(15), Abbadi(8), Ricciardello (libero) oraz: Moretti(1), Westphal(1),Spescha(4)

Lube Banca Macerata: Lebl(3), Omrcen (24), Vermiglo (2), Cissola (15), Paparoni(5), Podrascanin(8), Corsano (libero) oraz: Raymaekers, Bartoletti, Martino(2), Monopoli