Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Serhiey Kapelus: Liczyło się tylko zwycięstwo

Serhiey Kapelus: Liczyło się tylko zwycięstwo

fot. archiwum

Warszawscy „Inżynierowie" po raz pierwszy w tym sezonie zasmakowali zwycięstwa. W czwartek w 7. kolejce PlusLigi pokonali Jadar Radom 3:2. - Wynik w tym spotkaniu był mało istotny, dla nas liczyło się tylko zwycięstwo - mówi Serhiey Kapelus.

Po zwycięstwie Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej nad Jadarem Radom, podopieczni Radosława Panasa w końcu schodzili do szatni uśmiechnięci. Wygrana z rywalem zza między w 7. kolejce PlusLigi była pierwszym zwycięstwem „Inżynierów" w tym sezonie. – W sześciu poprzednich meczach nie odnotowaliśmy wygranej. Samopoczucie po takim spotkaniu jest bardzo dobre, zresztą zawsze, gdy się wygrywa – mówi Serhiy Kapelus, który pod nieobecność Radosława Rybaka, pełnił w zespole obowiązki kapitana.

„Inżynierowie" mieli w tym spotkaniu szansę zgarnąć komplet punktów. W trzeciej partii prowadzili 19:15 i gdyby nie przestój, w którym pozwolili radomianom odrobić stratę, a następnie wyjść na prowadzenie, prowadziliby w setach 2:1. Dzięki wygranej w tym secie, podopieczni Jana Sucha zapewnili sobie przynajmniej jeden punkt w tym spotkaniu. – To, że wygraliśmy w tym spotkaniu za dwa, a nie za trzy punkty, na co mieliśmy szansę, nie jest istotne. Dla nas najważniejsze było zwycięstwo w tym meczu. Był to priorytet, który psychicznie pozwoliłby nam się podbudować, a wynik był sprawą drugorzędną – twierdzi przyjmujący AZS Politechniki Warszawskiej.

Sporo emocji kibicom przy Pileckiego poza głównymi aktorami spotkania dostarczyli arbitrzy, jednak Serhiey Kapelus nie ma do nich żadnych pretensji. – To był bardzo nerwowy mecz. Emocje były zarówno po naszej stronie, jak i stronie Jadaru, ale takie rzeczy są normalne w walce o dużą stawkę, każdy chciał wygrać w tym spotkaniu – mówi Ukrainiec. – Wtedy bardzo trudno kontroluje się emocje. W meczu przytrafiło się kilka kontrowersyjnych decyzji, jednak pracę arbitrów należy ocenić pozytywnie. W kilku sytuacjach postąpili naprawdę bardzo dobrze – dodaje.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved