Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki sprawdzą się w meczu z pilankami

PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki sprawdzą się w meczu z pilankami

fot. archiwum

W 7. kolejce spotkań PlusLigi Kobiet dojdzie do, ciekawie zapowiadającego się, pojedynku pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a PTPS Piła. Będzie to sprawdzian możliwości drużyny z Zagłębia, bowiem 3 grudnia dąbrowianki rozegrają mecz w LM ze Scavolini.

W poprzedniej serii gier podopieczne trenera Waldemara Kawki zostały rozbite w Bielsku-Białej przez tamtejszy BKS 3:0 i była to druga porażka MKS-u. Trzy dni przed meczem z BKS-em dąbrowska ekipa w łatwy sposób pokonała Muszyniankę Muszyna 3:0.

Dodatkowo podczas rozgrzewki przed meczem w Bielsku-Białej kontuzji nabawiła się środkowa Katarzyna Gajgał i jej występ w meczu przeciwko PTPS jest niepewny. MKS chcąc myśleć o zachowaniu trzeciego miejsca w ligowej tabeli musi wygrać mecz z pilską ekipą. W ubiegłym sezonie, w meczu w Dąbrowie Górniczej dąbrowianki wygrały z PTPS-em 3:0.

Obie drużyny zmieniły swoje składy personalne przed rozpoczęciem obecnego sezonu. O ile dąbrowska drużyna wzmocniła swój skład, o tyle w Pile doszło do poważnych osłabień. Z klubu odeszły Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek – Kasza, Michaela Teixeira, Alena Hendzel oraz Joanna Frąckowiak. Do drużyny dołączyły Maja Tokarska, Katarzyna Konieczna, na których spoczywa ciężar gry. Ponadto w pilskiej drużynie występuje była zawodniczka MKS-u Ewa Matyjaszek. Ekipa z Dąbrowy Górniczej przed sezonem 2009/2010 czterokrotnie spotykała się z PTPS-em Piła w meczach kontrolnych. MKS trzykrotnie pokonał podopieczne Wojciecha Lalka 3:2, 3:0 i 3:0 i raz uległ 0:3.W tegorocznych rozgrywkach pilankom nie wiedzie się dobrze. Po dwóch zwycięstwach na początku z Gedanią Żukowo i Stalą Mielec, pilska drużyna doznała trzech porażek w stosunku 1:3 kolejno z Muszynianką, BKS-em i Budowlanymi Łódź. Dwie pierwsze porażki były raczej do przewidzenia, ale przegrany mecz z łódzką ekipą sprawił wiele nerwowości w szeregach pilskiej drużyny. Meczem na „przełamanie" dla podopiecznych Wojciecha Lalka było spotkanie z Centrostalem Bydgoszcz. Zawodniczki znad Gwdy wygrały 3:1 i dopisały do swojego konta trzy cenne punkty. Pilanki z dorobkiem dziewięciu punktów plasują się na szóstym miejscu. Emocji w tym meczu na pewno nie powinno zabraknąć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved