Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Niebieski pępek świata siatkówki

Niebieski pępek świata siatkówki

fot. FIVB

Niekwestionowanymi królowymi europejskich parkietów i powoli także światowych, są Włoszki. Ich znakomitą dyspozycję w ostatnim czasie doceniła FIVB, przyznając Azzurre organizację kolejnej wielkiej imprezy - Mistrzostw Świata.

Jeszcze kilka lat temu to Włosi uznawani byli za najlepsza ekipę świata. Ostatnimi czasy spisują się znacznie słabiej. Wartę po nich przejęły jednak ich rodaczki, który w tym sezonie triumfowały w Mistrzostwach Europy, a następnie w Turnieju Wielkich Mistrzyń. Osiągnięcia Azzurre doceniła FIVB, przyznając Włochom organizację kolejnego wielkiego turnieju.

Carlo Magri, prezydent FIPAV, po powrocie z Japonii, gdzie odbyło się losowanie grup przyszłorocznych Mistrzostw Świata, poinformował, że Włochy zorganizują Mistrzostwa Świata kobiet w 2014 roku. Informacja ta nie jest jeszcze oficjalna, ale ma zostać potwierdzona przez FIVB w ciągu najbliższych kilku dni.

Przyznanie organizacji jednego z najważniejszych turniejów Włochom ma być wyrazem uznania za osiągnięcia reprezentacji. Dla Italii nie jest to pierwsza ważna impreze, którą zorganizuje w ciągu kilku najbliższych lat. W przyszłym roku mężczyźni będą rywalizować w Mistrzostwach Świata, rok później włoskie plaże staną się areną zmagań najlepszych siatkarek i siatkarzy podczas Mundialu. W tym samym roku Włoszki będą na swoich parkietach bronić tytułu Mistrzyń Europy, zdobytego w Polsce (współorganizatorem turnieju będzie Serbia).Tym samym widać, że powoli kończy się era japońskich turniejów. Swoją szanse dostają teraz europejskie federacje, które mogą poszczycić się bardzo dobrymi wynikami drużyn narodowych. Warto przypomnieć, że nie tylko przyszłoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Europie. Organizatorem kolejnego czempionatu, w 2014 roku, będzie bowiem Polska.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved