Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Mam nadzieję, że zła passa została przełamana

Damian Wojtaszek: Mam nadzieję, że zła passa została przełamana

fot. archiwum

- Mam nadzieje, że wygrana w tym spotkaniu pomoże nam się odbudować i zła passa na dobre zostanie przełamana - powiedział po meczu z Jadarem Radom Damian Wojtaszek, libero Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej.

Po meczy z Jadarem w końcu do domów wróciliście „z", a nie „na" tarczy.

Damian Wojtaszek:Dokładnie, w końcu udało się nam wygrać. Mecz z Jadarem jest pierwszym naszym zwycięstwem w tym sezonie. Mam nadzieje, że wygrana w tym spotkaniu pomoże nam się odbudować i zła passa na dobre zostanie przełamana.

Sądzę, że kluczową rolę w tym pojedynku odegrała zagrywka. W tym elemencie skuteczniejszy okazał się nasz zespół, myślę, że to zadecydowało o tym, że to my zeszliśmy z parkietu zwycięscy.Wygraliście 3:2, chociaż mieliście ogromną szansę na komplet punktów. Przegraliście trzecią partię, mimo że było 19:15 dla Politechniki.

Radomianie poszli na zagrywkę, a my nie potrafiliśmy skończyć kilku akcji i konsekwencji przeciwnik nas doszedł. Brakowało nam też dokładnego przyjęcia. Bardzo żałujemy, że nie wygraliśmy tego seta, bo najprawdopodobniej to spotkanie zakończyło by się wygraną za trzy punkty. Mamy co prawda tylko dwa, ale one również bardzo nas cieszą.

W trzecim secie został pan ukarany żółtą kartką. To było spore zaskoczenie, tym bardziej, że w tym czasie przebywał pan poza boiskiem.

Siedząc na ławce dla rezerwowych pod nosem powiedziałem, że był aut. Byłem na wprost linii, dzięki czemu całą sytuację widziałem doskonale. Piłka naprawdę spadła poza linią dziewiątego metra. Pierwszy sędzia, akurat zauważył ten moment i postanowił ukarać mnie żółtą kartką.

Poza meczem w Jastrzębiu w wyjściowym składzie na libero widzieliśmy Roberta Milczarka. Decyzja trenera była dla pana zaskoczeniem?

To, że pojawiłem się w tym spotkaniu w wyjściowym składzie była dla mnie ogromną niespodzianką. Bardzo się cieszę z tego, że trener dał mi szansę pokazać się w tym spotkaniu. Na treningach wraz z Robertem bardzo ciężko trenujemy zmieniając się w zależności od wariantów ustawień.

Teraz czas na mistrzów Polski….

W poprzednich sezonach udawało się nam zawsze urwać Skrze jakiś punkcik. Wierzę, że teraz nie będzie inaczej. Będziemy walczyli, bo w obecnej sytuacji, jakiej się znajdujemy, każda zdobycz jest nam bardzo potrzebna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved