Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijczyk Leandro Vissotto zaczyna przyćmiewać Gibę

Brazylijczyk Leandro Vissotto zaczyna przyćmiewać Gibę

fot. archiwum

Brazylijczyk Leandro Vissotto trzymał w listopadzie w ręku czeki na łączną sumę 590 tys. dolarów. Tyle pod siatką w tak krótkim czasie nie zarobił nikt inny. Drobniejsze pieniądze, 40 tys. dolarów dostali Bruno Rezende oraz Sergio.

Za zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze Brazylijczycy dostali 250 tys., z których mogli zatrzymać 75 procent. A prosto z Bliskiego Wschodu Vissotto z kolegami udali się do Japonii, gdzie zdobyli Puchar Wielkich Mistrzów. Impreza ta, podobnie jak zmagania w Katarze, nie należy do najbardziej prestiżowych i nie daje punktów do światowych rankingów, więc… gospodarze, tak jak arabscy szejkowie, musieli słono zapłacić za obecność gwiazd. Japończycy nagrodzili zwycięzców czekiem na 300 tys. dolarów.

Drobniejsze pieniądze, 40 tys. dolarów z tytułu nagród dla najlepszego rozgrywającego i libero, dostali Bruno Rezende oraz Sergio. Te pieniądze (jak to w rodzinie, bo za taką uważają się mistrzowie świata) także podzielono. Gdy kilka lat temu wypłacenia premii kolegom odmówił Ricardo Garcia, doszło do kłótni już w autokarze jadącym z hotelu na lotnisko i genialny rozgrywający wyleciał z ekipy. A teraz, gdy gra w kadrze, nie dostaje ani centa.

Poza odbieraniem czeków Vissotto miał jednak w listopadzie także pewne problemy. W Katarze chciała go aresztować policja obyczajowa za… publiczny pocałunek z żoną. Leo to bardzo spokojny gość, niezwykle otwarty na to, co dzieje się wokół niego. Dobrze mieć go obok siebie na boisku. Czekał kilka lat na swoją szansę w reprezentacji Brazylii, ale wreszcie ją dostał i pewnie długo miejsca w składzie Canarinhos nie straci – zdradza „Magazynowi Sportowemu" Łukasz Żygadło, grający razem z Brazylijczykiem w Itasie Trentino.Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved