Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawianie podejmują Jadar

PlusLiga: Warszawianie podejmują Jadar

Po przerwie w rozgrywkach PlusLigi zawodnicy wracają na parkiety. 7. kolejkę rozpoczyna mecz pomiędzy AZS Politechniką Warszawską a Jadarem Radom. Spotkanie to ma szczególne znaczenie dla obu ekip, jest to tzw. mecz o "sześć punktów".

Warszawianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi, z jednopunktowym dorobkiem, pozostając w tym sezonie jedynym zespołem bez zwycięstwa. Miejsce przedostatnie – przed Politechniką – zajmuje właśnie Jadar Radom (3 punkty, zdobyte w meczu z Częstochową).

Podopieczni trenera Panasa nie spełniają stawianych oczekiwań, z pewnością nie myślano, że po 7. kolejkach ostatnia pozycja zajmowana będzie właśnie przez Inżynierów. Mimo mobilizacji i dobrze rozpoczętych spotkań, w końcówkach zabrakło skuteczności. W taki właśnie sposób AZS uległ w spotkaniu z Częstochową w tie-breaku, lub przegrywał sety na przewagi.

Sporo emocji stołecznym siatkarzom przyniosła 5. kolejka rozgrywek, a dokładniej mówiąc mecz z Delectą Bydgoszcz, przegrany 1:3. Po meczu Warszawianie złożyli do władz PlusLigi skargę, z wnioskiem o przyznanie walkowera – w zeszłym tygodniu wpłynęła odpowiedź jednoznacznie mówiąca, że wynik meczu pozostaje bez zmian. Teraz podopieczni Radosława Panasa zrobią wszystko, aby swoją dobrą grą udowodnić na boisku, że potrafią walczyć i wygrywać.

Jadar Radom również swoje ostatnie spotkanie, przed trzytygodniową przerwą, rozegrał z liderem PlusLigi (Delectą Bydgoszcz), ale w 6. kolejce rozgrywek. Radomianie szybko ulegli rywalom, przegrywając 1:3, bliscy uzyskania prowadzenia byli w trzecim secie, który ostatecznie przegrali na przewagi (25:27). Wynik tej partii miał wpływ na ostateczny rezultat spotkania.

Kluczem do sukcesu w najbliższym spotkaniu dla gospodarzy będzie zatrzymanie Roberta Prygla, atakujący Jadaru, który jest niewątpliwie najjaśniejszym punktem drużyny. Po drugiej stronie w ataku pojawi się Radosław Rybak, więc, mówiąc o rywalizacji na poszczególnych pozycjach, właśnie starcie dwóch doświadczonych atakujących, byłych reprezentantów Polski, zapowiada się najciekawiej.

Statystyki wskazują na tego pierwszego, w zestawieniu zawodników atakujących kapitan Jadaru zajmuje siódme miejsce przy 15. Rybaka. Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja na środku siatki – po jednej stronie młody reprezentant kraju – Karol Kłos, po drugiej – Arkadiusz Terlecki, czyli tym razem młodość kontra doświadczenie.

Szeregi Inżynierów w ostatnim tygodniu zasilił nowy zawodnik na pozycji rozgrywającego – Jakub Bednaruk. Bednaruk do tej pory grał w Radomiu – broniąc barw drużyny Czarnych Radom. Chcąc odejść do PlusLigi wybrał propozycję Warszawy i to właśnie mecz z Radomiem może być dla niego pierwszym w barwach AZS-u.

Przed spotkaniem sympatycy obu klubów zastanawiają się czy ich drużyny w końcu odbiją się od dna tabeli? Czy Jadar Radom awansuje na wyższą pozycję, unikając spadku na miejsce ostatnie? Czy nastąpi przebudzenie Politechniki i zawodnicy AZS-u osiągną pierwsze zwycięstwo? Kto zwycięży w pojedynku na ławce trenerskiej – doświadczony szkoleniowiec – Jan Such, czy może siła Radosław Panas reprezentujący młodą kadrę trenerską?

Odpowiedzi na te pytania przyniesie wynik, bo to on w tym przypadku jest najważniejszy. Początek spotkania w czwartek (26.11) w warszawskiej Arenie Ursynów.