Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie podejmują wicemistrzów kraju

PlusLiga: Olsztynianie podejmują wicemistrzów kraju

Po przerwie spowodowanej wyjazdem naszych reprezentantów na Puchar Wielkich Mistrzów, siatkówka powraca do naszych domów. W siódmej kolejce PlusLigi AZS UWM Olsztyn podejmował będzie potentata do medalu, Asseco Resovie Rzeszów.

Olsztynianie podczas tej przerwy ciężko trenowali w stolicy Warmii i Mazur oraz udali się na weekendowy odpoczynek do hotelowych obiektów swojego sponsora w Ostródzie. – Trener Sordyl nie dał nam za dużo czasu na odpoczynek – opowiada Wojciech Winnik, atakujący akademików. – Codziennie ciężko trenowaliśmy i dobrze, że znalazł się czas na wyjazd do Ostródy, gdzie mogliśmy zregenerować siły – dodaje. Rozegrali także dwa mecze kontrolne z Delecktą Bydgoszcz, a celem akademików w tym sezonie jest utrzymanie się w lidze. Pierwsze spotkania w tegorocznej PlusLidze nie wyszły im najlepiej. Trzy porażki z rzędu i żadnego wygranego seta. Taki był ich bilans po trzeciej kolejce. W czwartej turze spotkań podopieczni Mariusza Sordyla wyjechali do Warszawy, aby zdobyć pierwsze ligowe punkty. Po swojej bardzo dobrej grze i wielu błędach stołecznych siatkarzy, odnieśli tam pierwsze zwycięstwo i to w trzysetowym spotkaniu. Następnie w Olsztynie pokonali Jadar Radom, oddając rywalom zaledwie seta. Po tych sześciu zdobytych punktach olsztynianie dostali wolną kolejkę, ponieważ Skra Bełchatów wyjechała na turniej do Kataru. Siódme spotkanie dla akademików będzie bardzo trudne, bo po drugiej stronie siatki stanie kandydat do medalu, Asseco Resovia Rzeszów. – Jesteśmy bojowo nastawieni i dla nas nie ważne jest to, kto stoi po drugiej strony siatki. Będziemy chcieli zagrać dobrą siatkówkę – zapowiada Winnik. – Póki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe – przytacza słowa słynnego trenera, Kazimierza Górskiego, atakujący olsztynian.

Rzeszowianie także nie próżnowali podczas tej przerwy. Zagrali dwa spotkania z Iskrą Odincowo. W pierwszym meczu goście z Rosji byli górą, wygrywając 4:0, a w kolejnym spotkaniu to podopieczni Ljubo Travicy nie dali cienia szans swoim rywalom, zwyciężając także 4:0. W szereg Resovii nie brakuje wielkich nazwisk, czy też reprezentantów kraju. Jednym z nich jest Wojciech Grzyb, który jeszcze w poprzednim sezonie pełnił rolę kapitana w zespole z Warmii. Pojedynek siódmej kolejki będzie jego pierwszym spotkaniem, gdzie będzie mógł wystąpić przeciwko kolegom z byłej drużyny. Wielkim wzmocnieniem rzeszowian w tym sezonie jest Aleh Akhrem. Białorusin zyskał już uznanie kibiców, a także ekspertów siatkówki. „Pasy" w tym sezonie chcą powtórzyć swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu, gdzie zostali wicemistrzami kraju.

Gospodarze tego meczu chcą sprawić kibicom niespodziankę i pokonać wicemistrza Polski, a goście chcą łatwo rozprawić się z rywalem. Jak będzie w praktyce? Tego dowiemy się 27 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w olsztyńskiej hali Urania. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport, a także Radio UWM FM i Radio Olsztyn.