Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > M. Jagodzińska: Emocje towarzyszyły nam niemal w każdej potyczce

M. Jagodzińska: Emocje towarzyszyły nam niemal w każdej potyczce

fot. archiwum

- Gra nie stoi tutaj na dużo niższym poziomie, ale wygląda nieco inaczej i rządzi się własnymi prawami - porównuje pierwszą i drugą ligę kobiet Magda Jagodzińska - przyjmująca AZS-u Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków.

Na początku gratulacje za dobry występ przeciwko Maratonowi. Najwyraźniej obecność rodziców na trybunach podziałała bardzo mobilizująco?

Dziękuję bardzo, ale na gratulacje zasługuje oczywiście cały zespół. Zaprezentowałyśmy się lepiej od przeciwnika w praktycznie każdym elemencie. Wpłynęła na to nasza mobilizacja przed meczem, gdyż z doświadczenia z pierwszej rundy wiemy doskonale, że każda ekipa będzie chciała nam udowodnić swoją waleczność i nigdy nie okazać słabości. Jeśli chodzi o moich rodziców, którzy rzeczywiście pojawili się na trybunach, raczej nie mieli oni zbyt dużego wpływu na występ, bo o ich obecności dowiedziałam się dopiero po meczu.

Masz jedno z ciekawszych sportowych CV w tym zespole. Kilka imprez międzynarodowych. Która z nich najbardziej zapadła ci w pamięć i dlaczego?Myślę, że są to Mistrzostwa Europy Uczelni Wyższych, które odbyły się w maju tego roku. Może nie była to impreza tak wysoka rangą jak Mistrzostwa Europy Juniorek, ale na pierwszym miejscu jest wynik, a w Hamburgu udało się wywalczyć złoto z zespołem WSG Bydgoszcz. Atmosfera była naprawdę niesamowita i zapamiętam ją na długo.

W poprzednim roku grałaś w pierwszoligowym AZS-ie AWF Poznań. Pokusisz się o porównanie poziomu gry pomiędzy I a II ligą?

Szczerze mówiąc, decydując się na grę w drugiej lidze miałam nieco inne wyobrażenie o poziomie tych rozgrywek, ale być może jest tak dlatego, że dawno nie miałam okazji zbierać doświadczenia, grając dla drugoligowca. Moje zdanie trochę się zmieniło po kilku miesiącach, które spędziłam w Krakowie. Gra nie stoi tutaj na dużo niższym poziomie, ale wygląda nieco inaczej i rządzi się własnymi prawami. Większość drużyn jest bardzo dobrze zorganizowana w obronie, atak w przeciwieństwie do pierwszej ligi nie jest tak silny, ale za to bardzo dobrze przemyślany. Również w zagrywce nie stawia się na moc, ale na precyzję i konsekwentne granie po z góry ustalonych przez trenerów zawodniczkach. Mogłabym jeszcze wspomnieć o kilku drobnych różnicach, ale wypowiedź stałaby się nudna.

Jakieś tegoroczne spotkanie szczególnie utkwiło ci w głowie? Emocji w pierwszej rundzie gier nie brakowało…

Rzeczywiście, emocje towarzyszyły nam niemal w każdej potyczce, gdyż, tak jak powiedziałam, żaden zespół nie podda się bez walki. Co utkwiło w mojej głowie? Pytanie to chyba nie jest trudne, a wydaje mi się, że odpowiedź u większości moich koleżanek z boiska byłaby podobna, a mianowicie starcie z Wisłą Kraków. Wszyscy wiemy jakim wynikiem się ono zakończyło, wiec nie warto tego przypominać i niewątpliwie było dla nas dużym powodem do tego, aby przemyśleć wiele spraw i zmobilizować się do efektywniejszej pracy. Wtedy coś się zacięło, a na takie występy nie możemy sobie pozwolić. Okazja do rewanżu już niedługo i mamy nadzieję, że mecz będzie stał na zupełnie innym poziomie i pokażemy na co nas stać, tym bardziej, że będziemy grac przed własnymi kibicami. Korzystając z okazji zapraszam 12 grudnia na godzinę 18.00 i w imieniu zespołu proszę o gorący doping.

* więcej w serwisie azsskawauek.pl

źródło: www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved