Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Kaczor: Trochę latania z przeprowadzką było

Joanna Kaczor: Trochę latania z przeprowadzką było

fot. archiwum

- Zawsze jest trochę trudniej odnaleźć się w nowym klubie, na nowym miejscu. W tym roku miałam bardzo mało czasu - mówi Eurosport.pl Joanna Kaczor, która od sezonu występuje we włoskiej Serie A1 w zespole RebecchiLupa Piacenza.

Joanna Kaczor była jedną z liderek reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy, które na przełomie września i października odbyły się w Łodzi. 25-letnia atakując stanowiła o sile ognia biało-czerwonych i miała bardzo duży wpływ na wywalczenie brązowego medalu. Jednak czasu na świętowanie sukcesu za dużo nie było. Niebawem po mistrzostwach Joannę Kaczor czekała przeprowadzka do Włoch, gdzie od nowego sezonu miała występować w barwach RebecchiLupa Piacenza.

Zawsze jest trochę trudniej odnaleźć się w nowym klubie, na nowym miejscu. W tym roku miałam bardzo mało czasu. Praktycznie dwa dni wolnego i od razu musiałam ruszać z przeprowadzką. Przyznam, że trochę latania było – mówi Eurosport.pl Joanna Kaczor, dla której to kolejna zmiana na przestrzeni ostatnich kilku lat. W 2005 z Gwardii Wrocław przeniosła się do USA, gdzie przez trzy lata grała w lidze uniwersyteckiej. Następnie przez jeden sezon reprezentowała barwy Muszynianki, a od tej rundy występuje we włoskiej ekstraklasie. Z tego powodu specjalnej traumy po przenosinach nie było.

Wiedziałam, czego mogę się spodziewać, tym bardziej, że rozmawiałam z Kasią Skowrońską czy Anią Podolec, które pomagały mi przed przeprowadzką do Włoch. Bardzo im dziękuję za pomoc – przyznaje.Joanna Kaczor, obok Anny Podolec (Novarra), Katarzyny Gujskiej (Bergamo) oraz Katarzyny Skowrońskiej (Scavolini), jest obecnie czwartą polską siatkarką występującą w Serie A1, ale jak przyznaje z koleżankami widuje się rzadko. – Na razie nie było za dużo czasu, żeby się spotkać. Z Kasią i Anią widziałam się tylko przy okazji meczu i na razie były to jedyne okazje, żeby troszeczkę porozmawiać.

Rozmawiał Piotr Kwiatkowski

Więcej w serwisie eurosport.pl

źródło: eurosport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved