Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: KSZO jedzie do Rumi

I liga: KSZO jedzie do Rumi

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie siatkarki zespołu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zagrają nad morzem z odległej Rumi w meczu drużyn, które bezpośrednio sąsiadują w ligowej tabeli. Kto wygra, zdecydowanie umocni się w pierwszoligowej czołówce.

Trudno się dziwić, że rywalki dobrze grają – podkreśla trener Roman Murdza i przypomina, że do drużyny, która już w poprzednim sezonie grała w czubie tabeli dołączyły wysoka przyjmująca Kinga Kasprzak z Gedanii oraz środkowa Małgorzata Skorupa grająca ostatnio w najwyższej klasie rozgrywek w Mielcu.

Z Małgosią grałam jeszcze w Częstochowie, a trener Murdza prowadził ją w Stali Mielec, więc dość dobrze ją znamy i wiemy, czego się spodziewać – mówi środkowa Aleksandra Król, która bardzo liczy na wygraną. – Zapewne nie będzie łatwo i może nie za trzy punkty, ale dwa powinnyśmy wywalczyć, choć zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie, bo rywalki grają u siebie.

Spotkanie będzie na pewno ciężkie – dodaje trener Roman Murdza. Mam tylko nadzieję, że mimo wszystko Trefl lepiej się prezentuje niż Rumia, a skoro z Soporu udało się przywieźć punkt, liczę, że tym razem także nie wrócimy z pustymi rękoma.Jego podopieczne muszą jednak rozegrać dobre zawody. Rywalki to wysoki zespół, który stara się dobrze przyjąć i szybko rozegrać na skrzydła, głównie do Kingi Kasprzak. – My mamy piątkę zawodniczek, która dość równo punktuje, więc możemy rozłożyć atak, a do tego naszym atutem jest środek – wylicza trener Roman Murdza.

Siatkarki z Rumi w ostatniej kolejce wygrały 3:2 w Toruniu z Budowlanymi, ostrowskie akademiczki także w pięciu setach pokonały u siebie Sokoła Chorzów. Ten sam Sokół padł w Rumi w czwartej kolejce w trzech setach.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved