Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ukrainka za Białorusinkę w AZS-ie Białystok?

Ukrainka za Białorusinkę w AZS-ie Białystok?

fot. archiwum

Działacze białostockiego AZS-u planują pozyskać nową zawodniczkę na pozycję rozgrywającej. Ma nią zostać, doskonale znana polskim kibicom, Jana Sawoczkina, która występowała w zespole Gedanii Żukowo. Będzie ona zastępczynią Magdaleny Godos.

Sawoczkina ma zastąpić na pozycji nominalnej drugiej rozgrywającej Elenę Bertnatowicz, której na grę w Polsce nie pozwoliły przepisy białoruskiej federacji.

Przypomnijmy, że Jana Sawoczkina broniła barw Gedanii Żukowo w sezonie 2005/2006 i 2008/2009. W pierwszym sezonie wraz z zespołem wywalczyła awans do ekstraklasy.

Ukraińska rozgrywająca urodziła się 28 lipca 1974 roku. Mierzy zaledwie 165 centymetrów. Przygodę z siatkówką rozpoczęła w 1986 roku w szkole sportowej w Kijowie. W latach 1990-2005 była podstawową zawodniczką czołowych zespołów Ukrainy (Odessa, Czerkasy). Po wyjeździe z Polski w 2006 roku grała m.in. w Galiczance Tarnopol wspólnie z Natalią Ziemcową, a ostatnio była związana z Czerkasami.źródło: energa-gedania.pl, inf. własna, sportowepodlasie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved