Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Roberlandy Simon: Czuję, że idę w dobrym kierunku

Roberlandy Simon: Czuję, że idę w dobrym kierunku

fot. archiwum

Kubańczyk Roberlandy Simon został wybrany MVP Pucharu Wielkich Mistrzów. Otrzymał także statuetkę dla najlepszego blokującego i serwującego turnieju. Nie jest jednak do końca zadowolony ze swojej postawy podczas japońskiej imprezy.

Zagrałem dobry turniej jako blokujący, co zawsze było moją mocną stroną, oraz jako zagrywający. Ale z ataku nie jestem zadowolony, ponieważ nie pokazałem tego co umiem najlepiej – stwierdził Kubańczyk.

Roberlandy Simon przyznaje, że jest odpowiedzialnym i zdyscyplinowanym człowiekiem. – Dogaduję się dobrze z moimi kolegami z drużyny – dodał. – Nie jest jednak łatwo dogadać się z grupą młodych zawodników, włączając w to mnie, którzy muszą panować nad emocjami.

Jako zawodnik i kapitan reprezentacji Kuby chcę nadal się rozwijać i czuję, że idę w dobrym kierunku – powiedział Simon.Trener Orlando Samuels ocenia swojego zawodnika bardzo pozytywnie. – Simon jest wyjątkowym siatkarzem, bardzo dużo pracuje. Jest też bardzo dobrym człowiekiem i możemy czuć się szczęśliwi, że mamy takiego zawodnika w naszej drużynie.

Pomimo młodego wieku cały czas pomaga kolegom z drużyny i chce dzielić się swoją wiedzą – dodaje trener zespołu Kuby. – Jest liderem zespołu i dlatego wybraliśmy go kapitanem. Nie mam żadnych wątpliwości, że był na tym turnieju jednym z najlepszych zawodników.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved