Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podsumowanie 6. kolejki PlusLigi Kobiet

Podsumowanie 6. kolejki PlusLigi Kobiet

W poniedziałek zakończyła się 6. kolejka rozgrywek PlusLigi Kobiet. Na czele tabeli mamy zespół BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, który wyprzedza Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna jedynie lepszym stosunkiem setów. Tabelę nadal zamyka Gedania.

Na inaugurację rywalizacji w 6. kolejce PlusLigi Kobiet spotkały się dwa zespoły z dolnych rejonów tabeli, a dokładnie sąsiadujące ze sobą Stal Mielec i AZS Białystok. Podopieczne trener Rafała Prusa, który jeszcze w minionym sezonie pracował w Białymstoku, dopiero w piątym secie zdołały rozstrzygnąć pojedynek na swoja korzyść. Zespoły grały nierówno. W pierwszym secie mielczanki miały od samego początku kontrolę nad grą, zaś w drugim dominacja należała do akademiczek. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, w której, po walce na przewagi, triumfowały przyjezdne. W czwartym secie znów role się odwróciły, dzięki czemu Stal doprowadziła do tie-breaka. W nim niepodważalnie przeważały gospodynie, które wygrały 15:6. Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano przyjmującą Stali Mielec – Dorotę Ściurkę.

W sobotę odbyły się dwa spotkania. O 14:45 pojedynek rozpoczęły zespoły Energii Enion Dąbrowa Górnicza i BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Dąbrowianki były przed tym pojedynkiem liderkami tabeli i wszyscy spodziewali się zaciętej batalii. Mecz potoczył się jednak zupełnie inaczej. W każdym secie dominowały siatkarki z Bielska. W pierwszej partii bielszczanki odskoczyły dopiero od stanu 11:10. Ich atutem była niewątpliwie bardzo dobra zagrywka, z przyjęciem której nie radziły sobie dąbrowianki. Podobnie wyglądał drugi set. Początkowo przyjezdne utrzymywały kontakt punktowy, ale od połowy seta piąty bieg włączyły siatkarki Aluprofu. W trzecim secie zapowiadało się na emocje, jednak po kilku dobrych akcjach Energii Enion na początku, do walki ruszyły rywalki i wygrały bardzo pewnie 25:11. MVP spotkania wybrana została libero BKS-u Aluprof, Mariola Wojtowicz, która zastępowała w tym meczu chorą Agatę Sawicką.

W sobotnie popołudnie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna podejmował zespół Impel Gwardia Wrocław. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku, a trzy pierwsze sety były bardzo wyrównane. Po trzech partiach 2:1 prowadziły gwardzistki. Wydawało się, że zespół Rafała Błaszczyka może pokusić się o niespodziankę i wygrać z mistrzyniami kraju za trzy punkty. Jednak czwarty set to popis zawodniczek z Muszyny. Wprawdzie na początku gra była wyrównana, ale dosyć szybko podopieczne Bogdana Serwińskiego zaczęły powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyły 25:14. W tie-breaku Mineralne utrzymały koncentrację i od samego początku wypracowały sobie przewagę nie tylko punktową, ale i mentalną. Wrocławiankom nie udało się już doprowadzić do remisu i ostatecznie set padł łupem gospodyń.

W niedzielę odbyło się spotkanie pomiędzy PTPS-em Piła i Centrostalem Bydgoszcz. Pilanki oddały swoim rywalkom tylko jednego seta i to dopiero po walce na przewagi. Pierwsza partia była wyrównana jedynie do drugiej przerwy technicznej. Po punktowej zagrywce Kosmatki podopieczne Wojciecha Lalka prowadziły 18:14 i nie oddały przewagi do końca, zwyciężając 25:19. Drugi set był najbardziej wyrównany i doszło w nim do walki na przewagi. Zwycięski punkt dała Centrostalowi Polak i było w meczu po 1. Trzeci set wyglądał podobnie jak pierwszy. Do połowy bydgoszczanki trzymały kontakt punktowy, zaś później PTPS zaczął powiększać przewagę i wygrał do 19. Czwarta partia to świetna gra pilanek i dominacja od pierwszej do ostatniej piłki, a co za tym idzie wysokie zwycięstwo do 11. MVP spotkania została wybrana Agnieszka Kosmatka.

W meczu kończącym szóstą kolejkę PlusLigi Kobiet zespół Budowlanych Łódź pokonał na własnym parkiecie Gedanię Żukowo. Pierwszy set rozpoczął się od dość wysokiej przewagi łodzianek, która została roztrwoniona po pierwszej przerwie technicznej. Gedanistki starały się wykorzystać szansę, ale ich rywalki przed drugą przerwą znów odskoczyły na kilka punktów i już nie oddały prowadzenia, wygrywając do 17. Zdecydowanie lepiej żukowianki zaprezentowały się w drugim secie. Utrzymywały kontakt punktowy niemal do samego końca. Jednak przy stanie 19:17 dwoma blokami i atakiem popisała się Katarzyna Zarośliska, wyprowadzając Organikę na wysokie prowadzenie. Ostatecznie łodzianki wygrały 25:20. W czwartym secie podopieczne trenera Wróbla grały jeszcze pewniej, wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie. Jednak w połowie seta przewagę odzyskały łodzianki i spokojnie doprowadziły do zwycięstwa 25:21. MVP spotkania została wybrana Karolina Kosek.

Po sześciu kolejkach liderem jest zespół BKS-u Aluprof Bielsko-Biała z dorobkiem 14 punktów. Tyle samo "oczek", ale gorszy bilans setów, ma zespół Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. W czołowej trójce pozostaje zespół z Dąbrowy Górniczej. Tabelę zamyka cały czas zespół Gedanii Żukowo, któremu po raz kolejny nie udało się wygrać nawet jednego seta.