Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Poskrobko zwolniony z Trefla Gdańsk

Piotr Poskrobko zwolniony z Trefla Gdańsk

fot. archiwum

We wtorek doszło do zmian w sztabie szkoleniowym pierwszoligowego Trefla Gdańsk. Klub z Pomorza po trzech sezonach pożegnał się z zasłużonym dla drużyny Piotrem Poskrobko, który w drużynie pracował jako asystent Jerzego Strumiło.

O rozwiązaniu umowy poinformowała w dniu wczorajszym oficjalna strona internetowa klubu. – Zarówno trener Poskrobko, jak i klub zgodzili się na rozwiązanie kontaktu za porozumieniem stron. To była obustronna inicjatywa – mówi prezes Trefla Gdańsk, Kazimierz Wierzbicki. Nie chcę wypowiadać się na temat przyczyn naszej decyzji – dodaje.

Innego zdania jest Piotr Poskrobko, który do wczoraj pracował w charakterze drugiego trenera Trefla Gdańsk. – To nie była żadna dymisja, o czym można było do niedawna przeczytać na stronie internetowej klubu. Zostało mi przedstawione rozwiązanie umowy za porozumienie stron, które miałem podpisać. Zostałem zwolniony przez zarząd na wniosek pierwszego trenera – uważa były asystent Jerzego Strumiło. Poskrobko zaznacza, że dużym sentymentem będzie darzył klub, w którym spędził ostatnie trzy lata. W Treflu grał na pozycji libero. Kiedy zespół z Pomorza wywalczył awans do PlusLigi, był przymierzany do roli drugiego szkoleniowca, ostatecznie został statystykiem drużyny. Od tego sezonu pracował w klubie jako asystent Jerzego Strumiło. – Na pewno okres w Gdańsku będę wspominał bardzo dobrze. Spędziłem tu wiele miłych chwil, dwukrotnie „robiąc" awans. Wydaje mi się, że dla klubu zrobiłem bardzo wiele, tym bardziej nie rozumiem decyzji zarządu – mówi trener. – Co prawda od pewnego momentu coś zaczęło się psuć, brakowało konstruktywnego dialogu i współpracy, ale takie ciężkie momenty zdarzają się w każdym klubie – dodaje Poskrobko.

Trener chce teraz odpocząć od siatkówki. – Na razie zakończyłem pewien etap w życiu. Robię sobie wolne od siatkówki, będę próbował odpocząć i przemyśleć co dalej . Nie oznacza to, że Piotra Poskrobki nie zobaczymy już na siatkarskich parkietach. – Niczego nie można wykluczyć. Z tym sportem związany jestem od wielu lat, czerpiąc z niego wiele satysfakcji.Kazimierz Wierzbicki jest wdzięczny byłemu trenerowi za pracę jaką wykonał dla drużyny z Gdańska. – Pracowało się nam z panem Poskrobko w miarę pozytywnie. Dziękujemy mu za trzy lata w klubie. Zrobił dla nas bardzo wiele. Od dzisiaj Trefla samodzielnie prowadzi Jerzy Strumiło. Czy będzie tak do końca sezonu? – Na chwilę obecną pan Strumiło będzie prowadził zespół samodzielnie. Jeśli trener dojdzie do wniosku, że potrzebuje asystenta, wówczas rozpoczniemy poszukiwania – kończy prezes.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved