Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Błasiak: Jesteśmy drużyną

Mateusz Błasiak: Jesteśmy drużyną

fot. archiwum

Jednym z najlepszych zawodników ostatniego spotkania Politechniki z Resovią był Mateusz Błasiak, młody przyjmujący, który do zespołu „Akademików" dołączył przed tegorocznym sezonem. Z Resovią otrzymał możliwość występu w pierwszej„ szóstce" i zaprezentował się bardzo dobrze.

Gratulacje za wygrany mecz i za bardzo dobre spotkanie w twoim wykonaniu…

– Akurat moja postawa jest tutaj najmniej ważna. Jesteśmy drużyną i to od gry całego zespołu zależy wynik. Na pewno nie mógłbym być zadowolonym, gdybym np. zagrał dobrze, a drużyna przegrała. To zwycięstwo zespołu jest najważniejsze.

Na tablicy wyników 2:0 dla AZS PK, trzeci set… No i co się w nim właściwie stało?– W pewnym momencie tego seta coś się zacięło w naszej grze. Rzeszowianie nie odpuścili i zaczęli grać naprawdę dobrą siatkówkę. Utrudnili zagrywkę, co spowodowało, że mieliśmy problemy z przyjęciem. Rywale poszli za ciosem i wypracowali sobie dość dużą przewagę. Myślę, że głównie niedokładność w przyjęciu zadecydowała o naszej porażce w tej partii.

Tie-break pełen emocji i walki…

– Na tie-break’a wyszliśmy maksymalnie zmobilizowani. Nie mieliśmy nic so stracenia, bo to zawodnicy Resovii byli po dwóch wygranych setach. Na szczęście udało się zwyciężyć. Myślę, że ten mecz mógł się podobać i stał na dobrym poziomie. Zagraliśmy dwa sety bardzo dobrze, a w tie-break’u pokazaliśmy, że walczymy do końca. Zwycięstwo oczywiście cieszy.

Nie było łatwo grać przeciwko wysokiemu blokowi Resovii?

– Trzeba przyznać, że Resovia przyjechała do nas w dość dobrym składzie. Wykorzystali przerwę w PlusLidze i posłużyli się kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. Wiadomo, że ciężko gra się przeciwko takim zawodnikom, bo grając czy to trenując na takim poziomie zdobywa się dużo doświadczenia, także w elemencie bloku.

* Rozmawiał Ryszard Szawernoga

źródło: azs.pk.edu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved