Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Chęci mam ogromne

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Chęci mam ogromne

fot. archiwum

Skowrońska od maja zmagała się z ostrym zapaleniem ścięgna prawej nogi. Ledwo skończyła sezon w lidze włoskiej, a już musiała poddać się leczeniu. Długo miała nadzieję, że zagra w mistrzostwach Europy, potem groziła jej operacja.

Na szczęście obyło się bez krojenia nogi, ale na boisko wróciła dopiero kilka dni temu. W niedzielę zagrała pierwszy mecz ligowy i … była najlepsza na boisku!

Dobrze, że spotkanie trwało tylko trzy sety, bo nie jestem jeszcze w pełni sił. Rwę się do gry, ale organizm jeszcze się buntuje. Schudłam osiem kilogramów, mięśnie mi opadły. Przeszłam długą drogę, najważniejsze, że z nogą już wszystko dobrze – opowiada Katarzyna Skowrońska. Wprawdzie noga trochę boli, ale to przez zastrzyki. Miałam 130 ukłuć w ścięgno Achillesa i jeszcze to odczuwam. To jednak nic w porównaniu do bólu, jaki miałam wcześniej. Nie mogłam chodzić, noga mi puchła. Wycierpiałem wiele, bo nie mogłam brać środków uśmierzających ból.

We włoskim klubie chuchają i dmuchają na polską siatkarkę. Na boisku jest niezbędna, dlatego nie spieszyli się z leczeniem. – Zaczęłam później skakać niż mogłam. Chciałam grać wcześniej, ale lekarze mnie stopowali. W klubie mam świetną opiekę. Nie muszę o nic się martwić. Choć nigdy nie wiadomo, jak to będzie, gdy zwiększę obciążenia. Fizycznie nie jestem już tą samą Kasią, co dawniej. Lekarz powiedział mi, że mój achilles nie jest już taki jak kiedyś. Muszę odpowiednio dozować obciążenia – dodaje siatkarka.Z powrotu do zdrowia Skowrońskiej cieszą się nie tylko włoscy kibice. Jest ona niezbędna w polskiej reprezentacji i bardzo przydałaby się naszej kadrze narodowej. – Zawsze powtarzam, że gra w reprezentacji jest dla mnie zaszczytem. Bardzo żałowałam, że nie mogłam wystąpić w mistrzostwach Europy. Marzę o tym, by po sezonie ligowym być zdrowa i dobrze przygotować się do mistrzostw świata. Chęci mam ogromne i wierzę, że tym razem zdrowie pozwoli mi zagrać w biało-czerwonych barwach – dodaje urocza Kasia.

* Autorem tekstu jest Ryszard Opiatowski (Fakt)

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved