Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur: Nie ma takiej ekipy, z którą nie można wygrać

Ireneusz Mazur: Nie ma takiej ekipy, z którą nie można wygrać

fot. archiwum

Ireneusz Mazur ekspert Polsatu Sport twierdzi, że w meczu na "szczycie" - Delecta Bydgoszcz powinna wykorzystać moment dużego obciążenia zawodników Skry i powinna nawiązać wyrównaną grę z obecnym mistrzem Polski z Bełchatowa.

Czy, mówiąc potocznie, Skra jest "do ugryzienia" przez kogokolwiek w polskiej lidze?

Ireneusz Mazur:To ekipa, która w strategii działania ma założoną walkę o jak najwyższe cele, zarówno w kraju, jak i pucharach europejskich. Ostatnio pokazała się z dobrej strony w Klubowych Mistrzostwach Świata. A wracając do pańskiego pytania – nie ma takiej ekipy, z którą nie można wygrać. Trzeba tylko przyjąć właściwą strategię i musi być ona zrealizowana. A do tego potrzebni są właściwi wykonawcy. Pytanie: czy w Bydgoszczy tacy są?

No właśnie. Czy Delecta ma sportowy potencjał by powalczyć ze Skrą o zwycięstwo? Do tej pory zawsze stawiała zaciekły opór, ale to Skra zgarniała komplet punktów.To trochę wróżenie z fusów. Wiadomo, że teraz są inne okoliczności, inne są zespoły. Mówiłem o długofalowej strategii budowania Skry. Z kolei Bydgoszcz ma nowy zespół, a jego zgranie wymaga czasu. Szczególnie w takiej dyscyplinie, jak siatkówka, gdzie nic nie dzieje się szybko. Pomimo, że Bydgoszcz jest nowym zespołem, to jednak realnie może myśleć o walce ze Skrą, a później o medalu. Powinna wykorzystać moment dużego obciążenia graczy Bełchatowa. Przypomnijmy, że większość zawodników Skry grała w reprezentacji w Japonii, a wcześniej były wspomniane rozgrywki klubowe. Do tego dochodzą przeloty, zmiany stref czasowych. Paweł Woicki też był w Japonii, ale jemu ten wyjazd krzywdy nie zrobił, a jestem zdania, że wyniósł z niego dużo korzyści. Biorąc po uwagę te wszystkie czynniki, to możemy wysnuć tezę, że Bydgoszcz może powalczyć z Bełchatowem. Ten pojedynek to szlagier, na który wszyscy ostrzą sobie pazurki.

* Więcej w Gazecie Pomorskiej
Autor wywiadu: Dariusz Knopik

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved