Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Burza ograła młodzież

II liga M: Burza ograła młodzież

Siatkarze Burzy Wrocław pokonali w Brzegu Dolnym bez straty seta Delic-Pol Norwid Częstochowa. Zawodnicy spod Jasnej Góry przyjechali bez swoich podstawowych graczy - Tomasza Miarki, Łukasza Ciupy i Mateusza Auguścika.

Już w pierwszej akcji spotkania było dużo obron i wydawało się, że mecz może być niezwykle wyrównany. Nic z tych rzeczy. Kilka minut później wrocławianie wypracowali kilkupunktową przewagę (6:3, 10:5), wykorzystując błędy i brak precyzji uczniów Norwida. Zawodnicy Burzy, Paweł Grzywacz i Piotr Deszcz, dorzucili asy serwisowe. Nawet blok Piotra Adamskiego i Łukasza Orzechowskiego na Wojciechu Szczurowskim nie zmienił biegu wydarzeń. W drużynie gospodarzy nie do zatrzymania, niemal jak zawsze, był Krzysztof Janczak. Zagraniem z piłkarskich boisk popisał się Adamski, jednak ta obrona nie za wiele się zdała, bo jego kolega nie skończył ataku, a kontrę wykorzystał kapitan wrocławian. Ostatni punkt w secie zdobył Szczurowski (25:19).

W drugiej odsłonie spotkania przebudzili się goście. Po dwóch atakach Aleksandra Strubbe i antence Szczurowskiego było 3:0 dla częstochowian. Natomiast po bloku Orzechowskiego i Macieja Szadowskiego na Deszczu na tablicy widniał wynik 6:2 dla Delic-Polu. Jednak im dłużej trwał ten set tym słabiej grali młodzi siatkarze spod Jasnej Góry. As serwisowy Deszcza, dwa bloki duetu Łukasz Karpiewski-Paweł Szabelski na Marcinie Borucu i mieliśmy remis po 18. Na dwupunktowe prowadzenie wyszła Burza i już go nie oddała. Szabelski atakiem ze środka zakończył drugiego seta 25:23.

W jak się później okazało ostatniej partii tego pojedynku gra toczyła się punkt za punkt. Po trzech z rzędu błędach młodego przyjmującego Delic-Polu było 8:5 dla gospodarzy. I mimo pięknych obron częstochowskiego libero – Karola Dobrakowskiego, nie udało się gościom odrobić strat. Po bloku na Borucu widniał wynik 14:8. Od tego momentu w jednej jak i drugiej drużynie pojawiali się rezerwowi. Sprytnym atakiem popisał się Kamil Parkitny, jednak przewaga wrocławian była zbyt duża, żeby myśleć o wygraniu tego seta. Mecz skończył się po ataku Deszczu (25:18).

Warto dodać, że w przeciągu dwóch i pół sezonów Burza Wrocław przegrała jedynie cztery spotkania. Jedyna porażka w II lidze miała miejsce pod koniec października w Kamiennej Górze.

KS Burza Wrocław – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0
(25:19, 25:23, 25:18)

Burza: Szabelski, Dutkiewicz, Szczurowski, Grzywacz, Janczak, Deszcz, Mihułka (libero) oraz Karpiewski, Nieboj, Nowakowski, Łyczywek i Surtel

Delic-Pol: Adamski, Boruc, Orzechowski, Kobiołka, Tatreka, Lipiński, Dobrakowski (libero) oraz Strubbe, Szadkowski, Parkitny, Kowalski i Wasąg