Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wyjątkowy rok w siatkówce plażowej

Wyjątkowy rok w siatkówce plażowej

fot. archiwum

23 listopada 2009 r. w hotelu Jan III Sobieski w Warszawie odbyła się uroczysta kolacja, podsumowująca sezon siatkówki plażowej. A był to sezon z pewnością udany dla naszych plażowiczów. Zdobyliśmy wiele medali na różnych imprezach.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Artur Popko – Wiceprezes PZPS, Bogusław Adamski – Sekretarz Generalny PZPS, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS, członkowie Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS, trenerzy, dyrektorzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w siatkówce plażowej oraz ci, dla których przede wszystkim poświęcone było to spotkanie – kadra Polski w siatkówce plażowej.

Zawodnicy i trenerzy, w podziękowaniu za tegoroczne sukcesy, otrzymali od Polskiego Związku Piłki Siatkowej pamiątkowe dyplomy i upominki. – Mam nadzieję, że wasze tegoroczne osiągnięcia będą obfitowały w kolejne. Obyście nie spoczęli na laurach i w następnych sezonach dostarczali nam równie sporo radosnych i emocjonujących chwil. Oby polskim parom udało się wreszcie zakwalifikować na igrzyska olimpijskie, czego zarówno Wam, wszystkim kibicom, jak i sobie samemu życzę – mówił Bogusław Adamski , Sekretarz Generalny PZPS, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS, wręczając siatkarzom specjalne wyróżnienia.

Rok 2009 był bez wątpienia najlepszym w dotychczasowej historii siatkówki plażowej w Polsce.
Najpierw tytuł mistrzów Europy do lat 18 zdobyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.Para Bartosz Łosiak i Piotr Kantor jest naprawdę wyjątkowa, żeby nie powiedzieć zjawiskowa. W Espinho nie stracili nawet seta, co jest wielkim osiągnięciem, tym bardziej, że był to dla chłopaków pierwszy występ w tak ważnej, prestiżowej, międzynarodowej imprezie. W wieku 17 lat chłopaki grają niemal jak profesorowie, wykazują się dużą dojrzałością, grają bardzo spokojnie, rozważnie, stosują wiele rozwiązań taktycznych, a ich umiejętności techniczne stale rosną. Poza tym to, co ich wyróżnia od innych to wyjątkowy zapał do gry w plażówkę, swego rodzaju iskra boża – stwierdził trener reprezentacji Polski juniorów i juniorów młodszych w siatkówce plażowej, Andrzej Piotrowski.Kolejnymi tegorocznymi sukcesami w polskiej siatkówce plażowej były: złoto Damiana Wojtasika i Marka Leźnickiego, srebro Kingi Kołosińskiej i Beaty Gałek oraz brąz Darii Paszek i Renaty Bekier na ME U-20. – To wspaniałe uczucie być mistrzem Europy. Jeszcze do dzisiaj nie mogę uwierzyć w to, że zdobyłem na tej imprezie złoty medal – powiedział Damian Wojtasik. – W dużym stopniu ten krążek zawdzięczamy naszym trenerom – Andrzejowi Piotrowskiemu i Sławomirowi Robertowi, za co bardzo im dziękujemy – dodał zawodnik.

Na koniec przyszły dwa najcenniejsze krążki mistrzostw świata do lat 21 – w Anglii triumfowały polskie duety, żeński: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska oraz męski: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.Ten sezon bym dla mnie bardzo wyjątkowy. Udało mi sie zdobyć medale na najważniejszych imprezach, na które byłam przygotowywana cały rok. Z tego powodu mam jeszcze większą motywację, aby pracować jeszcze ciężej i aby móc nie tylko podtrzymać te rezultaty, ale zdobywać coraz lepsze wyniki – podkreśla Kinga Kołosińska.

Bardzo dobrze na tegorocznych Mistrzostwach Europy Seniorów spisali się też Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy zajęli wysokie – piąte miejsce. – Piąte miejsce na mistrzostwach Europy seniorów to dla nas spore osiągnięcie, dające dużo satysfakcji. W turnieju tym gra sama elita, więc myślę, że to dla nas naprawdę wielki sukces. Mam jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ten wynik poprawimy na jeszcze lepszy – deklaruje Mariusz Prudel.


*rozmawiała Aneta Stożek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved