Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paris Volley odpadło z Pucharu Francji

Paris Volley odpadło z Pucharu Francji

fot. archiwum

W miniony weekend nie rozegrano kolejnych meczów w PRO A i PRO B. Nie oznacza to jednak, że siatkarze mieli wolne. Tym razem walczyli jednak w kwalifikacjach do Pucharu Francji. Niespodziewanie z rywalizacji odpadła drużyna Paris Volley.

W miniony weekend do rywalizacji przystąpiło 30 drużyn, które zostały podzielone na 8 grup. W pierwszych 6 (od A do F) znalazły się po 4 ekipy, a rywalizacja trwała dwa dni (sobota-niedziela). Pierwszego dnia rozegrane zostały dwa mecze, a ich zwycięzcy dzień później zmierzyli się między sobą w finale. Natomiast grupę G i H tworzyły po 3 drużyny, a rywalizacja systemem każdy z każdym rozpoczęła się już w piątek. Do dalszej rundy awansowali zwycięzcy każdej z grup.

Za największa niespodziankę weekendowych rozgrywek można uznać odpadnięcie z rywalizacji Mistrza Francji, Paris Volley. Drużyna Marcela Gromadowskiego (który w turnieju nie uczestniczył, ponieważ przebywał z reprezentacją w Japonii na Pucharze Wielkich Mistrzów) przegrała decydujące spotkanie z Nice Volley-Ball.

Pary ćwierćfinałowe zostaną rozlosowane 17 grudnia, a mecze odbędą się 16 marca.Grupa A (Nancy):
W grupie A obeszło się bez niespodzianek. Od początku wiadomo było, że awans rozstrzygnie się pomiędzy Arago de Sète (obecnie 3. miejsce w lidze) a Tours VB (obrońca tytułu i lider tabeli po 9. kolejkach). Przedmeczowe przypuszczenia w pełni się jednak sprawdziły. Sobotni rywale faworytów zajmują odległe miejsca w tabeli PRO B i nie byli w stanie zagrozić liderom PRO A. Niedzielne spotaknie dostarczyło jednak wielu emocji, a gracze Sète prowadzili już 2:1. Ostatecznie  jednak to obrońcy tytuły z Tours wygrali mecz i awansowali do kolejnej rundy.

21.11 (sobota)
Sète – Brive 3:0
(25:23, 25:14, 25:18)
Nancy – Tours 1:3
(21:25, 25:23, 18:25, 10:25)
22.11 (niedziela)
Sète -Tours 2:3
(20:25 25:21 25:17 18:25 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved