Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Z tej grupy nie można nie awansować

Jerzy Matlak: Z tej grupy nie można nie awansować

fot. archiwum

Jerzy Matlak, trener kadry naszych siatkarek, brązowych medalistek mistrzostw Europy 2009, jest ewidentnie zadowolony z wyników losowania grup eliminacji finałów mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Japonii.

Zadowolony pan z takiego losowania?

Nieszczęśliwym nie można być. To całkiem przyjemna grupa. Na pewno najgroźniejsza drużyną będą Japonki, które ostatnio ogrywaliśmy. Teraz będą grały u siebie w roli gospodyń, więc na pewno będzie to dużo mocniejsza ekipa niż była do tej pory.

Wydaje się, że los jaki nam przydzielił drużyny był dla nas łaskawy i można już spokojnie zacząć myśleć o drugiej rundzie.Rzeczywiście. Z tej grupy nie można nie awansować.

Już w pierwszym meczu nasza kadra zagra z gospodyniami turnieju Japonkami. To dobrze czy źle?

Japończycy zawsze tak wybierają, żeby z najgroźniejszym przeciwnikiem zagrać w momencie, kiedy może on mieć jeszcze problemy z aklimatyzacją. To stary ich numer. To nie jest przyzwoite moim zdaniem, bo mecze najsilniejszych drużyn powinny się odbywać pod koniec pierwsze fazy. Trzeba będzie zaplanować tak pobyt, żeby w Japonii pojawić się odpowiednio wcześnie. Nie można będzie bowiem na spotkanie z gospodyniami wpaść w tak zwany dołek aklimatyzacyjny.

Jak zatem będą wyglądały przygotowania do mistrzostw świata? Czy po losowaniu coś się zmieni?

Bez względu na to, na kogo byśmy trafili nasze przygotowania byłyby takie same. Nie będziemy nanosić już żadnych korekt. W tym roku graliśmy eliminacje do mistrzostw świata, występowaliśmy w World Grand Prix i mistrzostwach Europy. W przyszłym roku imprezą docelową będą mistrzostwa świata i nasze przygotowania do tej imprezy rozciągną się w czasie, bo trwać będą od końca maja do niemal końca października. Po drodze zaliczymy World Grand Prix. Na szczęście zagramy tam dwa turnieje w Azji. Będzie się można zapoznać z przebiegiem aklimatyzacji.


*Rozmawiał Tomasz Kalemba (sport.onet.pl)

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved