Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Iwona Lachowska: Możemy wygrać z każdym

Iwona Lachowska: Możemy wygrać z każdym

fot. archiwum

Zwycięstwem nad Szóstką Biłgoraj, siatkarki AZS Politechniki Radomskiej udowodniły, że mogą wygrywać z najlepszymi. Na pochwały zasłużył cały zespół, a z jedną, z bohaterek pojedynku Iwoną Lachowską rozmawiał po meczu portal RadomSport.pl.

Grzegorz Stępień, RadomSport.pl: – Zawsze tak jest, że jak się gra z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem, następuje jakaś dodatkowa mobilizacja?

Iwona Lachowska:Tak to już jest, że przed spotkaniem z faworytem następuje jakaś podświadoma mobilizacja, koncentracja. Raz, że rodzi się chęć pokonania kogoś silniejszego, dwa, że chyba chce się udowodnić samemu sobie, że można osiągnąć więcej.

Zagrałyście bardzo odważnie, co nie zdarzało się za często wcześniej. Z czego wynikał ten totalny brak oporów, dosłownie w każdej akcji?Chyba z totalnego luzu jaki udało nam się złapać. Wiadomo, że Szóstka była stawiana w roli pewniaka, więc nie było żadnej presji, że musimy wygrać. Trener powiedział przed meczem, że mamy zagrać swoje, a my wiedziałyśmy, że nawet jak przegramy nikt nam głowy nie urwie. Pojawiły się jednak artykuły, z których wynikało, że Szóstka jest nie do pokonania. Chciałyśmy tymczasem udowodnić, że to nie jest prawda i pokazać, również trenerowi, że stać nas na wiele.

Dostałyście polecenie, żeby nie cofać ręki nawet w mało komfortowych sytuacjach?

Miałyśmy zagrać na całego i tak się stało. Dobrze, że doszła do tego pełna swoboda, nie było jakiejś blokady i fajnie nam to wszystko wychodziło. Ale to nie wzięło się z nikąd. Cały tydzień przed meczem solidnie i ciężko zasuwałyśmy na treningach, zastanawiałyśmy się nawet czy nie przesadzamy, bo porobiły nam się zakwasy. Jak się okazało, założenia były słuszne, bo lepiej od dziewczyn z Biłgoraja wytrzymałyśmy te pięć setów.

Pokonanie Szóstki oznacza, że jesteście gotowe wygrywanie z najlepszymi?

Ten mecz pokazał, że tak. Nie ma w tej lidze lepszego zespołu od Szóstki Biłgoraj. Chcemy wygrywać wszystko co się da.

Zapytam inaczej: możecie włączyć się do walki o najwyższe cele?

Spokojnie, po jednym nawet tak spektakularnym zwycięstwie nie można wpadać w euforię. Myślę, że realnym celem jest pierwsza trójka, co stanowi i tak znaczny progres w porównaniu choćby z poprzednim sezonem. Jeżeli to się uda to w przyszłości można pomyśleć o czymś więcej.

Rozmawiał Grzegorz Stępień

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved