Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Derby Pogórza Kaczawskiego dla Ren-But Złotoryja

III liga: Derby Pogórza Kaczawskiego dla Ren-But Złotoryja

fot. archiwum

Gdy zapadł zmrok na Górze Zamkowej zagrały bębny. Rytmiczny dźwięk werbli, ostre tony trąb i piszczałek wypełniły salę ogólniaka. Siatkarze odpłacili kibicom równym zaangażowaniem stwarzając, jak na derby Pogórza Kaczawskiego przystało, świetne widowisko.

Pierwszy set pojedynku między KKS Ren-But Złotoryja a AKS Strzegom to pojedynek na zagrywki. Gospodarze mięli kłopoty z przyjęciem trudnego podania siatkarzy AKS, ale sami odpłacali równie trudnym wprowadzeniem piłki do gry. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez dwa pierwsze fazy seta. W końcówce dobrą serią popisali się gospodarze i to oni wygrali pierwszą odsłonę do 21.

Drugiego seta lepiej zaczęli goście, ale podopieczni trenera Mularczyka szybko odrobili dwupunktową stratę. Długie okresy gry „punkt za punkt" przeplatane dwoma, trzema dobrymi akcjami gospodarzy dały w efekcie zwycięstwo do 19.

Prowadzenie 2:0 w setach nieco uśpiło renbutowców, którzy pozwolili gościom na objęcie kilkupunktowego prowadzenia w secie trzecim. Bardzo dobra, nieustępliwa gra w środkowej części tej partii pozwoliła na wyrównanie i przełamanie przyjezdnych. Od tego momentu KKS systematycznie powiększał przewagę, która momentami wynosiła 5-6 punktów. Jeszcze raz w samej końcówce meczu AKS poderwał się do walki, broniąc kilku kolejnych meczboli. To jednak na nic się zdało. Do 21 w trzecim secie i 3:0 w całym meczu zwyciężył KKS Ren-But Złotoryja i była to pierwsza tak dotkliwa w tym sezonie porażka AKS Strzegom.Tajemnica sukcesu tkwi w równej, dobrej grze całej drużyny, co umożliwia prowadzenie urozmaiconej, kombinacyjnej gry taktycznie dostosowanej do sytuacji na parkiecie – takim stwierdzeniem podsumował to spotkanie jeden z działaczy zwycięskiej drużyny.

Pod wrażeniem gry, atmosfery i organizacji meczu byli także sędziowie tego spotkania, którzy stwierdzili, że nieczęsto takie widowiska oglądać można „na trzeciej lidze". A sędziowskiej obsadzie przewodniczył sędzia międzynarodowy Jacek Hojka – szef dolnośląskich arbitrów siatkarskich.

Ren-But Złotoryja – AKS Strzegom 3:0
(25:21, 25:19, 25:21)

Nieco wcześniej na tej sali kolejne spotkanie czwartoligowe rozegrali siatkarze KKS Ren-But II. Podopieczni Przemka Napory podejmowali lidera rozgrywek – AZS KU Kolegium Karkonoskie. Gładkie zwycięstwo w pierwszym secie i wyraźna przewaga w drugiej odsłonie pojedynku rozluźniła miejscowych siatkarzy. W końcówce drugiego seta zabrakło doświadczenia i zimnej krwi. Goście odrobili straty i wygrali seta na przewagi. Trzecia partia to wyrównana gra i znów kilka błędów w końcówce – w efekcie przegrana w tej części do 23. W czwartej ostatniej odsłonie niesieni na fali zwycięstwa z poprzedniego seta jeleniogórzanie narzucili swój styl gry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 3:1.

W sobotę kolejny mecz w swojej kategorii rozegrali kadeci. Janusz Bober odnotował na swoim koncie kolejny sukces pokonując na wyjeździe drużynę „Chrobrego" Głogów 3:1.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved