Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sudety zaczynają rundę rewanżową

II liga M: Sudety zaczynają rundę rewanżową

W środę drugoligowcy z gr. 2 rozpoczną rundę rewanżową. Sudety Meblomarket na własnym parkiecie Volley Rybnik. W pierwszym spotkaniu obu ekip było 3:0 dla obecnego lidera. Kamiennogórscy fani oczekują powtórzenia rezultatu.

Sudety zajmują pierwszą pozycję w tabeli po pierwszej części rundy zasadniczej i jeśli chcą ją utrzymać do końca rozgrywek nie mogą tracić punktów z drużynami z końca tabeli. Z takim rywalem przyjdzie się zmierzyć kamiennogórskim zawodnikom już w środę. T.S. Volley w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonał Czarnych Rząśnia 3:2. Nie wiadomo czy to kryzys formy gospodarzy czy może nowe oblicze rybniczan pod dowództwem Dariusza Luksa. Szkoleniowiec przejął drużynę w beznadziejnej sytuacji, Volley nie miał zdobytego żadnego punktu. Teraz mają ich 11 i zajmują ósmą pozycję w ligowej tabeli.

Natomiast Sudety wygrały gładko prestiżowy mecz z Victorią Wałbrzych. Spotkanie praktycznie bez historii. Goście prowadzili tylko w pierwszym secie, ale w końcówce doświadczenie kamiennogórzan wzięło górę i wygrali tę partię. Pozostałe toczyły się pod dyktando miejscowych. Wydaje się, że Sudety nie powinny mieć problemu z wygraniem środowego meczu. Przypomnijmy w pierwszym pojedynku obu ekip 3:0 wygrali kamiennogórzanie. Jedynie w pierwszym i do połowy trzeciego seta rybniccy kibice mogli oglądać wyrównaną grę. W pozostałych momentach było widać wyraźną przewagę siatkarzy z Dolnego Śląska. Rewanżowe spotkanie będzie można zobaczyć w hali ZSZiO przy ul. Traugutta w Kamiennej Górze od godziny 18.00.