Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Budowlani pokonują Gedanię

PlusLiga Kobiet: Budowlani pokonują Gedanię

W meczu kończącym szóstą kolejkę PlusLigi Kobiet zespół Budowlanych Łódź pokonał na własnym parkiecie, bez straty seta Gedanię Żukowo. Gedanistki pozostają nie tylko bez zdobyczy punktowej, ale nie ugrały w tym sezonie jeszcze seta.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń. Po kiwce Małgorzaty Niemczyk prowadziły 2:0. Pierwszy punkt Gedania zdobyła po akcji Kurnikowskiej, jednak dwa kolejne „oczka" znowu padły łupem Organiki i trener Grzegorz Wróbel był zmuszony poprosić o czas. Nadal jednak kontrolę nad grą utrzymywały łodzianki, które po ataku z obiegnięcia Koczorowskiej prowadziły 7:3. Dopiero od tego momentu przyjezdne zdobyły dwa punkty z rzędu i znów złapały kontakt punktowy. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły po autowej zagrywce Justyny Sachmacińskiej. Wyrównanie po 8 nastąpiło po ataku Małgorzaty Plebanek. Łodzianki powróciły na prowadzenie kiedy na zagrywkę weszła Dominika Koczorowska. Jej taktyczny serwis pozwolił Organice wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Przy stanie 12:8 o drugi czas poprosił trener Wróbel. Przy stanie 13:9 Marta Pluta próbowała atakować z drugiej piłki, ale czujna na siatce była Plebanek i punkt powędrował na konto Gedanii. W jednej z kolejnej akcji Kurnikowska posłała atak w aut i przyjezdne znów traciły pięć punktów. Po ataku Teixeiry zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:11). Przy stanie 17:12 dla Organiki na boisku pojawiła się nowa zawodniczka – Luana de Paula. Brazylijska siatkarka pierwszy atak wykonała przy stanie 19:13. Po ataku Joanny Kocemby w antenkę gospodynie prowadziły już 21:14. Set zakończył się po ataku w aut Jeromin. Budowlane wygrały go 25:17.

Pierwszy punkt w drugiej partii należał do pary Niemczyk-Jasińska. W kolejnej akcji Luana de Paula popełniła błąd, zaś w następnej Małgorzata Plebanek posłała asa serwisowego i przyjezdne wyszły na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Blok Kosek-Jasińska wyrównał wynik na 4:4, a następnie gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Autowy atak gedanistek dał rywalkom kolejny punkt i zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Po bloku na Kurnikowskiej Organika prowadziła 9:6, a w kolejnej akcji Katarzyna Zarośliska posłała asa serwisowego. W kolejnych akcjach gedanistki zmniejszyły straty do dwóch punktów, ale nie potrafiły wykorzystać wszystkich okazji. Po asowej zagrywce Aleksandry Szymańskiej i akcji Sachmacińskiej siatkarki z Żukowa wyrównały po 13. Wystarczyły jednak dwie akcje, aby gospodynie odzyskały prowadzenie. Po ataku Zaroślińskiej zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:14. Łodzianki nie grały jednak konsekwentnie, zaś żukowianki tym razem wykorzystały szansę i doprowadziły do remisu po 17. Wystarczył jednak blok na Plebanek i błąd w kolejnej akcji gedanistek, aby gospodynie znów odzyskały prowadzenie (19:17). Dwa kolejne blok i atak Zaroślińskiej, a na tablicy wyników było już 22:17 dla Organiki. Drugą partię zakończył atak Katarzyny Zaroślińskiej, a łodzianki wygrały 25:20.

Trzeci set także rozpoczął się od dobrych zagrań gedanistek. Po udanym bloku Kurnikowskiej prowadziły 2:1, a po akcji Szymańskiej było 3:1 dla gości. Podopieczne trenera Wróbla grały coraz pewniej. Efektownym atakiem popisała się Plebanek, wysuwając swój zespół na prowadzenie 4:2. Łodzianki wyrównały po 4 dopiero po ataku Kosek. Po autowym ataku Plebanek zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy jednopunktowym prowadzeniu gospodyń. Po dobrej kiwce Jeromin gedanistki nadal traciły do rywalek jeden punkt (9:10). Przy stanie 12:10 na blok „nadziała się" Sylwia Jasińska, która próbowała atakować z piłki przechodzącej. Prowadzenie powiększyła na powrót Katarzyna Bryda, wykonując świetną zagrywkę. Podczas drugiej przerwy technicznej Organika prowadziła już 16:12. Łodzianki bez problemów utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Nawet błąd Luany de Pauli nie wprowadził w ich szeregi nerwowości, bowiem miały przewagę trzech „oczek". W końcówce żukowianki odrobiły część strat i przy stanie 23:20 o czas poprosił trener Popik. Seta i spotkanie zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie przyjezdnych. Łodzianki wygrały 25:21 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania została wybrana Karolina Kosek.

Budowlani Łódź – Gedania Żukowo 3:0

(25:17, 25:20, 25:21)

Organika: Kosek, Teixeira, Jasińska, Niemczyk, Pluta, Koczorowska, Ciesielska (libero) oraz De Paula, Nowakowska, Bryda, Zaroślińska i Jóźwicka
Gedania: Sachmacińska, Kurnikowska, Szymańska, Plebanek, Jeromin, Łozowska, Siwka (libero) oraz Rzepnikowska, Pasznik i Kocemba