Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nagroda dla najlepszych w Pucharze Kinder + Sport

Nagroda dla najlepszych w Pucharze Kinder + Sport

fot. archiwum

Już po raz drugi najlepsi młodzi siatkarze w Polsce udali się w nagrodę za wynik sportowy do Włoch, aby odwiedzić ambasadora programu Kinder + Sport - Sebastiana Świderskiego. Na pewno ta podróż zapadnie im na długo w pamięci.

Wyjazd był główną nagrodą w rozgrywkach mini siatkówki o Puchar Kinder + Sport, a których w ostatnim sezonie wzięło udział ponad 15 000 chłopców i dziewcząt z całej Polski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w ramach nagrody głównej wyjechali (autokarem, którego na co dzień używają reprezentacje Polski w siatkówce) do Maceraty, aby spotkać się z ambasadorem programu i uczestniczyć we wspólnym treningu, obserwować treningi jego drużyny Lube Banca Marche Macerata oraz kibicować zespołowi w meczu ligowym.

Program wyjazdu był mocno napięty, dodatkowo skomplikował go wypadek helikoptera, w którym zginął prezes klubu z Monzy, w skutek czego mecz drużyny Świderskiego został odwołany. Jednak organizatorzy wyjazdu korzystając z pomocy włoskich przyjaciół szybko zrekompensowali młodym siatkarzom ten punkt programu. Zawodnicy udali się do Pineto, gdzie mieli okazję kibicować aktualnemu mistrzowi Włoch – Copra Berni Piacenza. Dodatkowymi niespodziankami było spotkanie ze światową gwiazdą siatkówki Christo Zlatanovem, który poświęcił długie chwile po meczu na rozmowę i pozowanie do zdjęć. W samym wyjeździe na mecz, prócz Sebastiana grupie postanowiła towarzyszyć również Katarzyna Skowrońska-Dolata, dwukrotna Mistrzyni Europy i gwiazda Scavollini Pesaro.Wyjazd był okazją do wspólnego trenowania z gwiazdami siatkówki, oprócz przyjmującego Lube Macerata na wspólnym treningu z polskimi siatkarzami pojawili się Mirko Corsano, Marco Podrascanin oraz Matias Reymaekers. Zajęcia przebiegały z udziałem dzieci na co dzień trenujących w szkółkach Lube Banca Macerata, były więc nie tylko okazją do zajęć sportowych ale i do integracji. Przy okazji okazało się, że poziom wyszkolenia młodych Polaków nie odbiega od starszych od nich dzieci włoskich. Na koniec rozegrano mecze towarzyskie Polska – Włochy, w których w role arbitrów wcielili się zawodnicy miejscowego klubu.

Dodatkowymi niespodziankami dla 30 osobowej grupy Polaków, były upominki od sponsora rozgrywek firmy Ferrero, okazjonalne koszulki przygotowane specjalnie przez klub z Maceraty oraz wizyta na treningu mistrzyń Włoch – Scavollini Pesaro.

Wyjazd dostarczył wielu wrażeń wszystkim uczestnikom, były zdjęcia, autografy, zajęcia sportowe pod okiem mistrzów i oglądanie najlepszych siatkarzy w akcji.
Staraliśmy się zrobić o wiele więcej niż rok temu – podsumował pobyt ambasador programu Kinder + Sport Sebastian Świderski. Sam fakt przebywania z tymi dziećmi, trenowanie, rozmowa, uczestniczenie w zajęciach z nimi – bardzo mi się podoba. Po grach treningowych w Maceracie można nawet powiedzieć, że jesteśmy trochę z przodu, bo nasze dzieci – mimo że młodsze – miały może nie większe umiejętności, ale na pewno większe serce do gry.

Kolejna edycja programu Kinder + Sport połączonego z rozgrywkami o Puchar Kinder + Sport rusza już niebawem. Zapewne i w tym roku organizatorzy postarają się o wspaniałą nagrodę dla zwycięzców.

Uczestnicy wyjazdu:

SKS Szóstka Biała Podlaska
Skra Bełchatów
MUKS Poprad Stary Sącz
SP 22 Rzeszów
MSPS Inowrocław
Resovia Rzeszów

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved