Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Japoński zaciąg w Jaworznie?

Japoński zaciąg w Jaworznie?

fot. archiwum

Ciekawy transfer chcą zrealizować działacze pierwszoligowego Energetyka Jaworzno. W szeregach zespołu ma zagrać bowiem Japończyk. Toru Uesugi ma 29 lat, a od 13 lat gra w siatkówkę. Do tej pory reprezentował tylko i wyłącznie zespoły japońskie.

Zawodnik pochodzi z Osaki i ostatnio grał jako libero w klubie NBK Dreamers (w latach 2007-2009). Na studiach grał klubach Toro Tires i Bukkyo University. W ostatnim sezonie jego przyjęcie stało na wysokim poziomie – 72,2%.

Ostatnio przebywał w Norwegii, gdzie trenował z zespołem Randaberg. Dzięki kontaktowi nowej grupy menedżerskiej [Katarzyna Fraś, Marek Bobakowski oraz Paweł Kaczmarczyk – przyp. red.] skontaktował się z działaczami MCKiS-u Jaworzno. Od poniedziałku rozpoczyna tygodniowe testy, a po tym okresie nowy trener jaworznian Jacek Sowa ma określić czy Uesugi będzie w stanie poprawić przyjęcie jaworznickiego zespołu. Japończyk miałby występować w Energetyku na pozycji libero.

Jak poinformował Strefę Siatkówki jeden z menedżerów – Marek Bobakowski – Toru Uesugi przyleciał do Polski w sobotę z Norwegii i pojechał prosto na mecz w Jaworznie. W weekend zwiedzał Kraków, a od poniedziałku rozpoczyna walkę o kontrakt w polskim pierwszoligowcu.źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved