Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Cuprum Lubin w godzinę z prysznicem

II liga: Wygrana Cuprum Lubin w godzinę z prysznicem

Od wygranej rozpoczął rundę rewanżową Cuprum Mundo Lubin. Podopieczni Piotra Szarejki odprawili z kwitkiem Chemika Bydgoszcz, wygrywając 3:0. Tym samym lubinianie zrewanżowali się za mecz w Bydgoszczy przegrany 1:3.

Sobotnie spotkanie w Lubinie od początku do końca rozgrywane było pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Piotra Szarejki wygrali gładko w trzech setach. Już w pierwszej odsłonie lubinianie pokazali swoją dominację, wygrywając 25:17. Drugi set był najbardziej zacięty i skończył się zwycięstwem Cuprum do 20. W trzecim i ostatnim secie podopieczni Piotra Szarejki przypieczętowali swoją wygraną (25:19).

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu lubińskich siatkarzy, chociaż nie ustrzegli się kilku drobnych błędów, to ani przez chwilę zwycięstwo nad Chemikiem nie było zagrożone. Bardzo dobra dyspozycja w ataku Damiana Dykasa i Zbyszka Żurka pozwoliła miedziowym na wysokie wygrane w każdej z trzech partii. Kilka znakomitych obron Jurka Zwierki i Marcina Kozara pozwoliły na wyprowadzanie kontr kończonych przez środkowych bloku (Sosiński, Oczkowski) lub Szymona Kosteckiego. W końcu lubinianie zagrali poprawnie w bloku zatrzymując na siatce atakujących gości. Wczorajsze zwycięstwo napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Jeżeli zespół będzie robił nadal takie postępy w grze, to z pewnością zajęcie miejsca w pierwszej czwórce jest jak najbardziej realne.

W samych superlatywach o swoim zespole mówił trener Piotr Szarejko.Obawiałem się tego spotkania, ale chłopcy stanęli na wysokości zadania. Wykluczyliśmy atakujących, odrzuciliśmy ich zagrywką i prezentowaliśmy konsekwentną grę, stąd wygrana 3:0. Dziękuję zawodnikom za zrealizowanie założeń taktycznych – powiedział szkoleniowiec.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – Chemik Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:20, 25:19)

MKS Cuprum MUNDO Lubin: Zwierko, Żurek, Kostecki, Dykas, Sosiński, Oczkowski, Kozar (libero)
Chemik Bydgoszcz: Krawczuk, Waliński, Borucki, Owczarz, Wieczorek, Kozłowski, Tylicki (libero) oraz Pankowski, Bonisławski, Siewasiewicz i Ronka