Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Świetna passa Luksa w Rybniku

II liga mężczyzn: Świetna passa Luksa w Rybniku

fot. archiwum

W jedenastej kolejce II-ligowych zmagań w grupie drugiej doszło do sporej niespodzianki. Czarni Rząśnia polegli po tie-breaku na własnym parkiecie. Sprawcą tej niespodzianki była prowadzona przez Dariusza Luksa drużyna T.S.Volley Rybnik.

Gospodarze to pretendent do czołowych miejsc na koniec rozgrywek. W Rybniku przed rozgrywkami mówiono głośno – chcemy uniknąć degradacji.

Pierwszy set był bardzo zacięty i wyrównany. Większą odpornością w końcówce wykazali się podopieczni Dariusza Luksa i to oni zwyciężyli 26:24. Druga odsłona została dość pewnie wygrana przez siatkarzy z Rząśni 25:21 i stan meczu został wyrównany na 1:1. Jednak goście nie dali za wygraną i po trzeciej partii to znowu oni prowadzili w meczu. Kiedy w kolejnej odsłonie siatkarze z Rybnika prowadzili już 15:10 istniała realna szansa na wywiezienie z Rząśni przez siatkarzy Volleya kompletu punktów. Gospodarze doszli jednak rywali i lepszą końcówką zapewnili sobie przynajmniej jeden punkt. Co się jednak nie udało rybniczanom w czwartej partii, udało się w tie-breaku. Goście w połowie piątego seta prowadzili 8:4 i mimo iż miejscowi ambitnie odrabiali straty, nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatni set zakończył się wynikiem 15:13 dla siatkarzy Volleya Rybnik i to oni mogli się cieszyć z wygranej i zdobycia dwóch punktów.

Niespodzianka i duży sukces podopiecznych Dariusza Luksa. Czy jednak na pewno jest to niespodzianka ?. Kiedy po pięciu pierwszych kolejkach ekipa z Rybnika nie miała na swym koncie ani jednego zwycięstwa, ba nie miała nawet zdobytego jednego punktu, zarząd Volleya poprosił Dariusza Luksa o pomoc w prowadzeniu drużyny. Dariusz Luks to trener o uznanej już renomie w naszym kraju i mimo młodego wieku, sporym doświadczeniu. Prowadził w przeszłości kadrę Polski w siatkówce plażowej, był trenerem Jadaru Radom czy kobiecego zespołu z Białegostoku. Zgadzając się pomóc rybniczanom, zgodził się również robić to społecznie, bo wiadomo w jakiej sytuacji finansowej jest T.S.Volley. To jednak nie powód, by Dariusz Luks traktował to, co w tej chwili robi mniej profesjonalnie. Dowodem jego profesjonalizmu i nietuzinkowych umiejętności trenerskich są wyniki siatkarzy z Rybnika pod jego kierunkiem. W pięciu spotkaniach rybniczanie odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę 2:3. Więc w każdym z tych meczów zdobywali punkty. Faktem jest, że większość tych spotkań było z ekipami z dolnej części tabeli, ale ostatnie zwycięstwo z drużyną Rząśni pokazuje ogromną charyzmę trenera i charakter zespołu z Rybnika.Bardzo się cieszymy, że Dariusz Luks zgodził się nam pomóc. Chcę podkreślić, że robi to całkiem społecznie. Niestety nasze Towarzystwo Sportowe "jedzie" na zapale swych członków, zawodników i trenerów. A i w takiej sytuacji można osiągać dobre wyniki. Ogromna w tym zasługa Dariusza Luksa, to świetny fachowiec. Liczymy się jednak z tym, że przyjdzie taki moment, kiedy dostanie ofertę z bardzo dobrego klubu, który będzie płacił mu pensję i będziemy musieli radzić sobie sami. To jest jego zawód i należy się mu zapłata. Obiecał jednak, że zawsze możemy liczyć na jego podpowiedzi i konsultację. Ja ze swej strony bardzo ubolewam nad brakiem zainteresowania i konkretnej pomocy ze strony władz Miasta Rybnika. Przecież osoba Dariusza Luksa i bardzo dobra gra naszych siatkarzy promuje nasze miasto i to w bardzo pozytywny sposób – powiedział Lech Kowalski , Dyrektor Zarządzający i wiceprezes d/s sportowych.

Trudno się z panem Kowalskim nie zgodzić. Mimo ogromnych kłopotów ekipa z Rybnika dzięki fachowemu wsparciu Dariusza Luksa zbliżyła się bardzo do środkowych rejonów w tabeli. Z tego też powodu drużyna będzie się starała zająć miejsce w szóstce, by uniknąć gry w strefie spadkowej. Wiele jednak zależeć będzie od tego jak długo trener Luks pozostanie wolnym trenerem, bo pod jego wodzą wygrane T.S. Volley Rybnik z najlepszymi drużynami II ligi 2 grupy przestaną być niespodziankami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved