Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Kolejny pięciosetowy bój AZS WSBiP KSZO

I liga: Kolejny pięciosetowy bój AZS WSBiP KSZO

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. po pięciosetowym meczu pokonał we własnej hali SCS Sokół Chorzów. Rozegrane w sobotę w hali IV LO im C. K. Norwida w Ostrowcu Św. spotkanie zakończyło się zwycięstwem ostrowczanek 3:2.

Pierwsze punkt zdobyły ostrowczanki, ale początek meczu należał zdecydowanie do przyjezdnych, które szybko odskoczyły na kilka oczek i, mimo ambitnej pogoni AZS WSBiP KSZO, kontrolowały przebieg tego seta do ostatniej piłki. Kolejne dwie odsłony miały już odmienny przebieg. Podrażnione ostrowczanki wzięły się od drugiego seta porządnie do pracy, już na początku zyskując bezpieczną przewagę (5:0, 8:1). Trzeci set miał dość wyrównany przebieg, ale końcówka należała do gospodyń. W czwartym secie coś zacięło się w dobrze funkcjonującej ostrowieckiej „maszynce" i mimo, że Roman Murdza robił co mógł wprowadzając w tym secie roszady w składzie (zagrała  prawie cała dwunastka – oprócz Magdaleny Wiatrowskiej ), to siatkarki Sokoła były w tej partii nie do zatrzymania.

Tie-break należał już zdecydowanie do AZS WSBiP KSZO. Najlepszą zawodniczką meczu uznano Annę Związek, która w tym meczu brylowała na parkiecie, zarówno na siatce – skutecznie atakując i blokując, jak i w obronie i na serwisie. Wyróżnić należy również Katarzynę Brojek, która w kilku ważnych momentach brała odpowiedzialność na swoje barki i ryzykowała trudną zagrywką, która w tym meczu była jej mocną stroną.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – SCS Sokół Chorzów 3:2

(19:25, 25:21, 25:21, 15:25, 15:7)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Łunkiewicz, Seta, Związek, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Wardzińska, Mazur, Świerszcz i Wyszomierska