Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Zawodnicy byli skoncentrowani przez cały czas

Daniel Castellani: Zawodnicy byli skoncentrowani przez cały czas

fot. archiwum

Biało-czerwoni zakończyli Puchar Wielkich Mistrzów wygraną z Egiptem. Trener Daniel Castellani podkreślał, że drużynie bardzo zależało, aby pozytywnie zakończyć turniej, a w tym kluczem do zwycięstwa była koncentracja.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Po meczu z Kubą mówiliśmy, że chcemy zakończyć turniej pozytywnie i pokazać się z jak najlepszej strony. W tym meczu zawodnicy byli skoncentrowani przez cały czas i grali dobrą siatkówkę. Dla drużyny z Europy gra przeciwko zespołom prezentującym różne style, np. ekipom azjatyckim, które grają dobrze w obronie i przyjęciu, była bardzo dobrym doświadczeniem. Dzięki temu będziemy mogli ulepszać naszą grę.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): – Jestem bardzo zadowolony, że zakończyliśmy ten turniej jeszcze jedną wygraną. Nie jest jednak problemem wygrać kiedy wszystko idzie dobrze.

Antonio Giacobbe (trener reprezentacji Egiptu): – Zaczęliśmy ten mecz dobrze skoncentrowani. W pierwszym secie mieliśmy kontakt punktowy, ale w końcówce kontuzji doznał nasz środkowy i straciliśmy rytm gry. Polacy natomiast grali bardzo dobrze, dlatego mieliśmy trudności.

Hamdy El Safi (kapitan reprezentacji Egiptu): – W pierwszym secie graliśmy, ale później nie dawaliśmy już z siebie wszystkiego. Polacy zagrali bardzo dobrze. Mamy nadzieję przyjechać jeszcze kiedyś na Puchar Wielkich Mistrzów i myślę, że wtedy na pewno damy z siebie wszystko.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved