Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Turniej Nadziei Olimpijskich: Trzecie miejsce młodych Polaków

Turniej Nadziei Olimpijskich: Trzecie miejsce młodych Polaków

Reprezentacja Polski juniorów zajęła trzecie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbył się na Słowacji. Stało się to dzięki zwycięstwu podopiecznych Grzegorza Rysia nad drużyną Węgier 3:0. Zawody wygrali Slowacy, pokonując w finale Czechów 3:2.

Największą sensacją turnieju na Słowacji była porażka „biało-czerwonych" z gospodarzami turnieju. Po trzech wcześniej wygranych spotkaniach podopieczni trenera Rysia polegli w meczu półfinałowym. – Chyba wszystko działo się w naszych głowach – stwierdził libero reprezentacji Maciej Olenderek.

W rezultacie Polacy zmierzyli się w meczu o trzecie miejsce z Węgrami. Nie pozostawili rywalom złudzeń, kto w tej konfrontacji jest bardziej wartościowym zespołem. Choć w trzecim secie siatkarze z Węgier byli o krok od wygrania seta. – Spisywaliśmy się już dużo lepiej. Dwa sety gładko wygraliśmy. W trzecim prowadziliśmy już 14:9, ale znów straciliśmy kilka piłek z rzędu, trener poprosił o czas. Później biliśmy się już punkt za punkt. W końcówce mieliśmy już prowadzenie 24:21, straciliśmy dwa punkty. Było nerwowo, ale udało się – podsumował libero.

Polska – Węgry 3:0
(25:22, 25:18, 25:23)

Polska: Szewczyk, Długosz, Nożewski, Romać, Peszko, Kalembka, Olenderek (libero) oraz Kowalski i Hain

* rozmawiała Renata Respondek (reprezentacja.net)

źródło: pzps.pl, reprezentacja.net