Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Wygrana Padwy, Kubiak kontuzjowany

Serie A2: Wygrana Padwy, Kubiak kontuzjowany

Palavollo Padova wygrało 3:0 z Bassano Volley w 9. kolejce Serie A2. Przed pojedynkiem trudno było określić faworyta. Jednak zespół Polaka gładko zwyciężył w trzech setach. Michał Kubiak nie zagrał z powodu kontuzji.

Polski przyjmujący jak podaje oficjalna strona klubu doznał kontuzji prawej stopy i nie mógł wystąpić w tym meczu. Nie wiadomo ile potrwa leczenie Michała. Po ponad miesięcznej przerwie na parkiecie pojawił się Yu Koshikawa. Japończyk przeszedł rehabilitację po operacji kolana i wszedł na kilka piłek.

Sam mecz był jednostronnym widowiskiem, zespół z Padvy zdominował rywala. Jedynie pierwsza odsłona okazała się wyrównana, gospodarze wygrali 25:22. W pozostałych dwóch triumfowali do 14.

Liderem zespołu z Padvy był Francesco DeMarchi zdobywca 15 puntków, najwięcej bo 10 oczek w ekipie Bassano uzyskał Zoltan David.

Ekipa Lorenzo Bernardiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W ligowej tabeli zajmuje dobre 8. miejsce. W następnej kolejce Pallavollo Podva zmierzy się liderem M. Roma Volley. Miejmy nadzieję, że w Rzymie wystąpi Michał Kubiak.

Pallavolo Padova – Bassano Volley 3:0
(25:22, 25:14, 25:14)

Pallavolo Padova: Zingaro (L), Tiberti 8, Garghella 4, Cricca 10, Polidori 5, Barcala 12, De Marchi 15, Tovo, Gottardo, Busi, Koshikawa.
Bassano Volley: Paterniani (L), Bonetti, Ditlevsen 4, Parusso 6, Guarise 6, Tamburo 6, David 10, Volpato, Pianese