Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gedanistki powalczą o pierwsze punkty w Łodzi

PlusLiga Kobiet: Gedanistki powalczą o pierwsze punkty w Łodzi

Szóstą kolejkę rozgrywek PlusLigi Kobiet zakończy spotkanie pomiędzy Organiką Budowanymi Łódź a Gedanią Żukowo. Łodzianki plasują się obecnie na 8. miejscu w tabeli, zaś żukowanki zamykają klasyfikację i jak do tej pory nie ugrały nawet jednego seta.

Wszystkie zespoły kobiecej ekstraklasy nie miały zbyt dużo czasu na odpoczynek, bowiem piątą kolejkę rozgrywały w środku tygodnia.

Łodzianki zmierzyły się na wyjeździe z zespołem PTPS-u Piła. Po porażce 1:3 z AZS-em Białystok podopiecznym Wiesława Popika bardzo zależało na zwycięstwie i ten cel udało się zrealizować, choć pojedynek nie należał do łatwych. W dwóch pierwszych setach o zwycięzcy decydowała walka na przewagi, zaś w dwóch kolejnych łodzianki triumfowały dopiero po wyrównanych końcówkach. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana rozgrywająca Marta Pluta, która powróciła po kontuzji. Do zdrowia wraca także Katarzyna Zarośliska. Po zwycięstwie nad PTPS-em zespół Organiki plasuje się na 8. miejscu i ma na koncie sześć punktów.

Drużyna z Żukowa zamyka ligową stawkę. Podopieczne Grzegorz Wróbla nie mają na swoim koncie jeszcze żadnych punktów, a co więcej nie wygrały jeszcze nawet jednego seta. W poprzedniej kolejce Gedania zagrała na wyjeździe z AZS-em Białystok. Akademiczki z Podlasia po raz kolejny pokazały, że są na fali wznoszącej i nie zamierzają póki co przerywać dobrej passy. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a żukowianki tylko w drugiej partii osiągnęły granicę 20 punktów, choć i tym nie zagroziły rywalkom.

Faworytkami poniedziałkowej potyczki są siatkarki Organiki. Mają za sobą atut własnej hali, ale, co najważniejsze, są także zdecydowanie bardziej doświadczone niż rywalki. Aby to zobrazować wcale nie trzeba porównywać Zuzanny Łapin do Małgorzaty Niemczyk. Wystarczy młodziutkie gedanistki zestawić choćby z Karoliną Kosek lub Dominiką Koczorowską. Jednak świadomość przewagi może osłabić morale łodzianek, co gedanistki z pewnością spróbują wykorzystać. W końcu to była ich najbardziej charakterystyczna cecha w minionym sezonie.