Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Morze Bałtyk Szczecin sparowało z UKS Błyskawica

Morze Bałtyk Szczecin sparowało z UKS Błyskawica

fot. archiwum

Wykorzystując przerwę spowodowaną przełożeniem ligowego spotkania z SMS Spała, pierwszoligowi siatkarze Morza Bałtyk Szczecin rozegrali sparingowy mecz z UKS Błyskawicą Szczecin, która na co dzień występuje w SALPS.

Ze względu na udział reprezentacji Polski juniorów w Turnieju Nadziei Olimpijskich ligowe spotkanie Morza Bałtyk Szczecin z SMS Spała zostało przełożone. Trener Zdzisław Gogol i jego podopieczni postanowili jednak nie próżnować i zdecydowali się na rozegranie towarzyskiego spotkania z lokalną drużyną UKS Błyskawica. Podopieczni trenera Edwarda Wojneckiego na co dzień występują w Szczecińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej (SALPS) i radzą sobie w niej całkiem nieźle, zajmując na dzień dzisiejszy w tabeli I ligi mężczyzn 2 miejsce (w rozgrywkach SALPS zespoły są podzielone na cztery ligi męskie i jedną żeńską).

Z dzisiejszego sparingu zwycięsko wyszli pierwszoligowcy z Morza Bałtyk, którzy wygrali 3:1. Trener Gogol realizował podczas tego spotkania swoje założenia szkoleniowe, testując różne warianty gry. Szkoleniowiec wpuścił na boisko prawie wszystkich zawodników. Okazję do zaprezentowania się dostał także środkowy Marcin Chmiela, przebywający na testach w szczecińskiej ekipie. Na szczególne słowa pochwały zasłużył zdaniem trenera Jakub Nowocień, który zagrał na wysokiej skuteczności w ataku i przyjęciu.

Dodatkowo obie ekipy zdecydowały się na rozegranie jeszcze dodatkowego tie-breaka, który również zakończył się zwycięstwem Morza.Trener UKS Błyskawicy Edward Wojnecki ocenił to spotkanie jako bardzo ciekawe. I rzeczywiście wyniki poszczególnych setów pozwalają stwierdzić, że walki nie brakowało. Interesujący również może być fakt, że w szeregach Błyskawicy można było zobaczyć zawodników, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy drugoligowego wówczas Morza Bałtyk. Mowa tutaj o braciach Tomaszu i Łukaszu Cichoszach, Łukaszu Jakowczyku oraz Konradzie Prusakowskim. W składzie tej ekipy wystąpił też grający na co dzień w Morzu – Daniel Zabłocki.

Już w następny weekend Morze Bałtyk Szczecin rozegra kolejne spotkanie ligowe w Gdańsku, z miejscowym Treflem, natomiast UKS Błyskawica zagra w tym tygodniu mecz w ramach SALPS.

Morze Bałtyk Szczecin- UKS Błyskawica Szczecin 3:1
(25:20, 24:26, 25:21, 25:22 + tie-break 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved